Cemaat Gerginliği Sendikalara Uzandı

 > -

Cemaat Gerginliği Sendikalara Uzandı

Cemaat Gerginliği Sendikalara Uzandı

Hükümetle cemaat arasındaki gerginlik sendikal alanda da kendini gösterdi. Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu iddia edilen Aktif Eğitimciler Sendikası kuruldu. Sendikanın kuruluşu hükümete yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir-Sen üyelerinin tepkisiyle karşılandı. Sendikaya başvurmak isteyenler için internet üzerinden üyelik formu dağıtılıyor.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir- Sen’den istifa ederek Aktif Eğitim-Sen’e geçecekler bulunduğu gibi, sendikanın kuruluşu bazı Eğitim Bir-Sen üyeleri tarafından da tepkiyle karşılandı.

Eğitim-Bilim işkolunda yaklaşık 950 bin çalışan var. Özel öğretim kurumlarında çalışanlar da eklenince bu sayı 1 milyon 100 bine ulaşıyor. Örgütlü sayısı ise 550 bin. Eski Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer, “AKP döneminde güçlenen, hükümetten destek alarak kurulan sendika, kendi içinde ayrışma yaşamaktadır. Bu ayrışmanın siyaseten olduğunu düşünüyorum. Sendikal anlamda bir ayrışma yok. Su akıp çatlağını buluyor. İyi bir kadro ve ekip oluştururlarsa çok sayıda üye katılır. Eğitim Bir-Sen, gelecek yıl eğitim işkolu yetkisini kaybedebilir” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBilimFethullah Gülen
Görüş Bildir