Hüseyin Çelik'ten 'İki Ayyaş' Açıklaması

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Çelik'ten 'İki Ayyaş' Açıklaması

Başbakan Erdoğan, dün grup toplantısında ''İki tane ayyaşın yaptığı yasa sizin için muteber oluyor da inancın emrettiği bir gerçek, vaka niçin sizler için reddedilmesi gereken bir olay haline geliyor?'' dedi. Başbakan konuşmasını bitirmeden CHP soru önergesi verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan'ın ''iki ayyaş'' ifadesi için ''Tamamen gelişigüzel söylenmiştir'' ifadelerini kullandı.

Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan’ın TBMM’de söylediği ‘iki ayyaşın yaptığı kanun’ şeklindeki nitelendirmesini değerlendiren Çelik şu ifadeleri kullandı:

Haberin Tamamı İçin:

'İki Ayyaş' Sözüne O Açıklık Getirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, dün Başbakan Erdoğan'ın 'iki ayyaş' sözleriyle başlayan tartışmaya yeni bir boyut getirdi. Çelik'e göre o sözlerle herhangi bir devlet adamı kastedilmiyor ve sözün gelişi olarak söylenmiş.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında söylediği 'İki ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da…' sözlerine açıklık getirdi. Parti Sözcüsü Çelik, Erdoğan'ın bu ifadeyi "sözün gelişi olarak söylediğini" ve herhangi bir devlet adamının kastedilmediğini savundu.

Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, kamuoyunda tartışmalara ve ana muhalefet partisi CHP'nin tepkisine yol açan alkol düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kimsenin hayat tarzına müdahale etmediklerini ve etmeyeceklerini defalarca söylediklerini belirten Çelik, "Laik devletlerde kanunlar yapılırken hukukun temel mantığı içinde kalınır, hareket edilir ve günah sevap ikilemi üzerinde kanun çıkartılmaz." diye konuştu. Çelik, AK Parti'nin referansının İslam olduğuna dair iddialara da şöyle cevap verdi: "Eğer AK Parti'nin böyle bir niyeti olsaydı, bu bir dini emirdir, referansımız İslam'ın emirleridir şeklinde yaklaşım olsaydı kökünden yasaklamak gibi bir durum ortaya çıkardı. Böyle bir niyet ve gayret yok, mesele başka yerlere çekilmesin." İslamiyet'in kadın hakları konusunda da son derece hassas olduğunu söyleyen Hüseyin Çelik, "Biz kadın hakları ile ilgili kanun çıkardığımız, kadınların sosyal statüsünü iyileştirdiğimiz zaman dinin emirlerini yerine getirmiş mi oluyoruz?" diye sordu. Fakir fukarayı gözetmek, temizlik, yeşilin korunması konusundaki titizlik, hayvanlarla ilgili rehabilitasyon gibi konuların da dinin emirleri arasında yer aldığını hatırlatan Çelik, "Esasen semavi dinlerin ve ahlakın emrettiği hususları, prensipleri arasında yer alan bu prensipleri, bu hususları hayata geçirmiş olduğumuz zaman dini referansla hareket ediyorsunuz, dolayısıyla laikliğe karşı duruş sergiliyorsunuz mu diyecek birileri." ifadelerini kullandı.

"Alkollü içki bazılarına göre laikçiliğin sembollerinden birisi olabilir. Bizim için asla böyle bir şey söz konusu değildir." diyen Çelik, Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda sarf ettiği "iki ayyaş" kelimesine de açıklık getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Hüseyin Çelik'ten, 'İki Ayyaş' Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan'ın 'iki ayyaşın yasası' sözlerini değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakab Recep Tayyip Erdoğan 'ın dün partisinin grup toplantısında alkol yasağıyla ilgili söylediği, "iki ayyaşın çıkardığı yasa" sözleriyle ilgili konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiHüseyin ÇelikRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir