Cehennemden Çıkan Çılgın Cartel Üyelerinin Hayat Gailesine Düşmüş Şimdiki Halleri

Komik-
3 dakikada okuyabilirsiniz

90'lı yıllların ortalarında çocuk ya da genç olup Cartel'i tanımamak mümkün değil. Bir dönemin fırtına gibi esen rap grubuydu onlar. Her biri birbirinden karizmatik ve iddialıydı. Birkaç sene sonra yeniden bir araya gelseler de eski büyüyü yeniden yakalayamadılar. Olsun, biz onları "Cehennemden Çıkan Çılgın Türkler" olarak hep hatırlıyoruz zaten. Ancak ilk gördüğümüzden biraz daha farklı olduklarını da belirtelim:

Alper Ağa

Cartel'in Karakan ekibinden olan Alper, grubun çıkış şarkısının klibinde gördüğümüz ilk isim. Şarkıyı söylerkenki hareketleri zaten klibin ilk dakikalarından itibaren göze çarpıyor.

Hatırlatmalık sözü: "Benim adım Alper ama bana Ağa derler, söylediğim sözler TIR gibi ezer, geçer, aynı boks maçına benzer!"

Asıl adı Alpertunga Köksal olan Alper Ağa aslında doktora yapmış bir kimya mühendisi. Şu an bir kimya firmasında üst düzey yönetici olarak çalışıyor.

Kabus Kerim

Cehennemden çıkan Çılgın Türk ekibinden akılda kalan isimlerden birisi. O da Alper Ağa ile birlikte Karakan'ın kurucularından ama daha sonra Karakan'dan ayrıldı. Evdeki Ses gibi bir sanat eserini bize tanıtan isimdir aynı zamanda.

Hatırlatmalık Sözü: "Biraz lak lak, şamata ve gürültü, anlayın artık Kerim işi götürdü"

Kerim Yüzer, hala daha müzikle uğraşıyor. Hatta en eğlenceli gecelerin DJ'i olarak onu görmek mümkün ama bilet bulup içeri girebilirseniz tabii.

Erci E

Cartel'in en yakışıklı üyesi desek diğerleri kızmaz herhalde. Temiz yüzüyle, sakin tavırlarıyla grubun en dikkat çeken isimlerinden biriydi.

Hatırlatmalık sözü: "Bütün genç yazarlar Cartel'e hazırlar gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?"

Ercüment Ergün, aslında siyaset bilimi eğitimi aldı ama meslek olarak müzisyenliği tercih etti. 2014 yılında Cartel'in geri dönüşünde yer alanlardan biri de o. Şu an çeşitli filmler için müzik direktörlüğü yapıyor.

Alman Olcay

Cinai Şebeke'nin bir numaralı isimlerindendir kendisi. Şarkı içerisinde yarım yamalak konuşabildiği tatlı Türkçesi onu sevmemiz için ilk sebeplerden biriydi.

Hatırlatmalık sözü: "Zieh dich warm an und DANN LAN KOMM RAN"

Ole Peter, Cartel'in son albümünde yer alan isimlerden. Şu an kendisinin Almanya'da bir hip hop mağazası var ve DJ'lik yapıyor.

Babalu

Şarkının ortasındaki egzantrik kelimeleri söyleyen Babalu, resmen Cartel içerisindeki renklerden biriydi. Özellikle o uzun saçları oldukça güzel geliyordu bize.

Hatırlatmalık sözü: "Seniora seceniora mureko mo loveen mero blanco"

İchi Baba, Cinai Şebeke'nin iki yabancısından birisi. Kendisi Küba asıllı bir müzisyen. Şu aralar da solo albüm yapıp Latin dans dersleri veriyor.

M Ali

Cartel'in Cinai Şebeke üyesi M Ali (Emali diye okunuyor), ekibin en sinirli görünen elemanlarından bir tanesi. Özellikle şarkının sonunda yaptığı kartal hareketi unutulacak gibi değil.

Hatırlatmalık sözü: "Çünkü Cartel'e kardeş lazım hem de daha çok, ben çıkıyorum M. Ali şebekemden kork"

Mehmet Ali Aksoy, müziğe Cartel ile 2014 yılına kadar devam edenlerden. Fakat artık sporculara hipnoz yardımı ile destek olma koçluğu yapıyor.

Kan... kan... KAN KARDEŞLER! Özlendiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozdennn

Nerden nereye...

abdurrahman-akyazan

Apo ne yapıyor onu koymamışsınız

muhtemelen

duygulandım

unknown_member

Alper yaşlanmamış

hataetti

dicaprio ya benzettim gençliğini :)

Başlıklar

AlmanyaFırtınaTercihboksmüziktatlı
Görüş Bildir