Çay İçen Eczacılara Ceza Kesen Memurlarla Yeni Anayasa Yapıp Uzaya Çıkabilir miyiz?

324PAYLAŞIM

Son günlerde sosyal medyaya sürekli maske denetim videoları düşüyor. Eczacıya ceza kesen kaymakam, motosiklet kullanan evli çifte sosyal mesafe uyarısı yapan kolluk kuvvetleri, maske takmayan renkli saçlı kadın vs vs.

Evli bir çifte motosiklette neden birlikte oturduğunu soran polis memurunu hatırladık mı? Evde birlikte vakit geçiren çiftlere sokakta sosyal mesafe uyarısı yapılmıştı.

Peki bütün maskesiz dolaşanlar arasında anlık olarak kameradan renkli saçlı kadını bulup seçen polis memurunu hatırladık mı?

Ve eczanede çay içen eczacılara ceza kestiren kaymakamı gördünüz mü? :)

Bazıları eski bazıları yeni bu görüntülerden sonra sosyal medya kullanıcıları ''ipin ucu kaçtı'' diye yakınıp duruyor.

Aslında yeni bir şey yok ve ipin ucu bugün kaçmadı. Bu insanlar yıllardır Türkiye bürokrasisinde yer alıyorlar. 

Pandemi ile geçen bir yılda, yasaklarla birlikte bazı kolluk kuvvetleri ve mülki amirler hayatımıza daha çok dahil oldular. Ve maalesef bazı memurların olayları kavrayış ve yorumlama biçimleriyle yüzleşmiş olduk. Bunlar sadece gördüklerimiz..

Peki ya görmediğimiz alanlarda neler oluyor? Devletin bize dokunmadığı ama başkalarına dokunduğu alanlarda kim bilir neler oluyor? Bu sorunun cevabını verme riskine girmeyeceğim tabii ki

Peki sizce bu kadrolarla mı uzay çalışmaları nasıl yapılır?

Peki yeni anayasa ve İnsan Hakları Eylem planını kimler uygulayacak? Bu polis memurları, bekçiler, kaymakamlar ve yargı personeli... Elbette hepsi öyle değil. Ama çoğumuz ''Acaba?'' diyoruz ve soruyoruz: Peki ya görmediklerimiz?

Kanunlar mükemmel hazırlansa da konu dönüp dolaşıp eğitime ve işe alımlarda liyakatin önemine geliyor. Dünya tarihinin en ilerici anayasasını yazsak, en ilerici insan hakları planı açıklasak da konu eğitimli kadrolarda bitiyor.

Peki bu nasıl olacak? Ülkenin neresinden tutsak elimizde kalsa da elbette bilimin ışığında.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ukela

Sayın "Levent Yaşar" , bu ne ?!? Haber mi yorum mu ?!? Yorumu haber diye kakalamak , ama senin gibiler ve senin gibileri pohpohlayacak kişiler çok , nasıl olsa OneDio'da senin gibilere meydanı boş bırakan çok , salla gitsin. Toplum sağlığı için çalışan herkez senden değerlidir , senin karalamaların en azından benim için tırı vırıdır , yürrüüüü anca gidersin.

ukela

Sen o canla başla toplum densizlerini pandemiden korumaya çalışan , aşı bile olma hakkı olmayan , gece gündüz görev yapan , eve gittiklerinde acaba virüs taşıyormuyuz , yarın yoğun bakıma bizmi giricez diye düşünemeyen , yorgunluktan iflahları kesilmiş , ama karşılarında bakkala gidiyorum yalanları ile loy loy gezen densizlerle yüz yüze kalan insanları , sevgili polis ve jandarmamızın yerine kendini hiç koymayı düşündünmü ? Öyle olsa bir özür yayınlardın , ama nede olsa dandik haberci , para cukka , önüne gelene salla. Sana sadece "Terbiyesi , densiz" diyeceğim , çünkü içimden geçen küfürleri etmek bana yakışmaz.

selam-ozbakan

merak etmeyin halk hazır bunlara bir caza kasilecek nereye kaçıcaklar o zaman acaba fetöcüleden beter olucaklar

bmod1

aldığımız saab a 10 yılda daha elektrik motoru yapamadık ki tank ın helikopterin motorunu yapamadığımızdan üretilemediğini geçtik,bence dayanıklı helyum dolu bir balon yapsınlar belki şansımız olur

pamukcupasagil

ilgisi yok. ornegin cinde daha neler neler oluyor ama adamlar cosmus vaziyette

reshontheway

Ya bırakın Allah aşkına ne uzayı? Yine gaz almak için ortaya attılar, 5-10 tane de yandaşı müdür, genel müdür vs. diye maaşa bağladılar oldu bitti. Yani Space X'e harcanan paranın, adamlardaki vizyonun vs. farkında mısınız?

Görüş Bildir