Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çavuşoğlu: IŞİD'e Ortak Operasyon İçin ABD ile İmzalar Atıldı

Anasayfa > Gündem

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD'e yönelik ortak operasyonlara ilişkin ABD ile müzakerelerin tamamlandığını ve imzaların atıldığını açıkladı. Çavuşoğlu'nun dün yaptığı 'Görüşmeler tamamlandı' açıklaması ABD tarafından doğrulanmamıştı. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD'e karşı ortak operasyonlar için ABD ile yürütülen müzakerelerin tamamlandığını ve anlaşmaya imzaların atıldığını açıkladı. 

Çavuşoğlu, dün yaptığı açıklamada, 'Görüşmeler tamamlandı, IŞİD'e karşı operasyonlar yakında başlayacak' demiş, ancak bu açıklama ABD tarafından doğrulanmamıştı. ABD yetkilileri görüşmelerin sürdüğünü söylemişti.

'Belki saat farkından dolayı böyle bir açıklama yaptılar'

Çavuşoğlu bu farklı açıklamalarla ilgili olarak ise şunları söyledi:

'Dün yaptığım açıklamada Türkiye ve ABD ortak mutabakatının bir parçası olarak özel operasyonlara ilişkin teknik detaylara dair müzakerelerin tamamlandığını söylemiştim. Bu doğru bilgiydi. O açıklamamdan sonra o müzakere metni de Türkiye ve ABD yetkilileri tarafından imzalandı. Ben görüşmelerin tamamlandığını söyledim, imzaların atıldığını söylemedim. Belki ABD'li sözcüler imzaların atılmadığına vurgu yaptı. Belki saat farkından dolayı böyle bir açıklama yaptılar.'

Çavuşoğlu 'Bundan sonraki teknik konular, operasyonların ne zaman başlayacağı gibi konular askeri makamların konuşacağı konulardır' dedi. 

Al Jazeera Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sek...

Bu saat farkı yalanına ancak ak-itler inanır, adamlar sizi daha kaç defa aşağılayacak hiç mi gururunuz yok lan!!!!

Memduh Tandoğan

Ulan IŞİDİN zararı yokki bize harbi kaşınıyoz ya. ABD li Obama amcamız çok iyi niyetli biriyse gelsin PKK yı bitirelim Türkiye'de ama yoook işine gelmez tabi..

aryaa

daha iyi bahane bulun bari o degilde umarm buda yalan çıkmaz