Carmack, Oculus Rift İçin Android Desteği Peşinde

-

Carmack, Oculus Rift İçin Android Desteği Peşinde

Carmack, Oculus Rift İçin Android Desteği Peşinde

Oculus Rift, kısa bir süre sonra Android desteğine kavuşabilir.

YAZAN

Mert Yiğit Doğru

Oculus için ayı başlarından bu yana konuşulan mobil desteği ( başka bir deyişle Android desteği ), kısa bir süre içerisinde gelebilir.

GDC 'de konuşan Nate Mitchell , Carmack 'in Rift SDK 'sı üzerinde sıkı çalıştığını söylemiş ve eklemiş: " SDK üzerinde feci zekice fikirleri var. Özellikle de mobil tarafında. "

Firmanın asıl amacının Android olduğu söyleniyor. iOS konusunda Mitchell'in cevabıysa tahmin edilebildiği gibi: " iOS, Android'den daha az esnek bir işletim sistemi. Kısıtlamaları nedeniyle, iOS şimdilik problemli görünüyor bu konuda. "

Android'le Oculus Rift'in birleşmesi, hayal bile edemeyeceğimiz yaratıcılıkta işlerin çıkmasına neden olabilir... Haberleri ve ürünü gözümüze takacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ek: Hazır konu Oculus Rift'ten açılmışken, gün içerisinde düşen bir diğer haberi de sizlerle paylaşmak isterim oyungezerler. Nate Mitchell, GDC'de yaptığı konuşmada yukarıdakilerin haricinde "hareketli görüntüler dolayısıyla kimi oyuncuların karşılaşabileceği mide bulantısı gibi durumları azaltmak için bir çözüm aradıklarını" da eklemiş. Bu tür bir rahatsızlığı olanlara duyurulur efendim.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidiOS
Görüş Bildir