Cari Açığa ''İlaç'' Gibi Çözüm

 > -

Cari Açığa ''İlaç'' Gibi Çözüm

Cari Açığa ''İlaç'' Gibi Çözüm

Sanayi Bakanı Ergün, dış ticaret açığını azaltmak için eylem planı hazırladıklarını açıkladı.

ANKARA - Recep Demir

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, sanayiye ve sektörlere stratejik bir perspektif kazandırmaya büyük önem verdiklerini, hazırladıkları strateji belgeleriyle hem kamu hem de reel kesim için yol haritaları oluşturduklarını bildirdi.

Sanayi stratejisini, KOBİ stratejisini, otomotiv, makine ve kimya stratejilerini başarıyla uyguladıklarını anlatan Ergün, şöyle devam etti:

''Son olarak 26 Aralık'ta Demir-Çelik stratejimizi devreye aldık. Ocak ayı içinde ise seramik ve elektrik-elektronik sektörleri için hazırladığımız strateji belgelerini ve eylem planlarını da uygulamaya başlıyoruz. Yine 2013'ün başında en büyük dış açık kalemlerimizden biri olan ilaç sektörü için hazırladığımız strateji belgesini ve eylem planını Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na (EKK) sunmayı planlıyoruz."

2013'te büyüme daha iyi olacak 2013 ve 2014 yıllarında Türkiye'nin, büyümesinin bu yıldan daha iyi olacağını belirten Ergün, ''Önümüzdeki dönemde büyümenin kompozisyonu da değişecektir. Bu yıl büyüme net dış ticaret odaklı iken, 2013 ve takip eden yıllarda iç talebin de büyümeye pozitif yönde katkı yaptığını göreceğiz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBilim
Görüş Bildir