Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Caretta Carettanın Üzerine Yanıcı Madde Döküp Ateşe Vermişler!

Anasayfa > Gündem

Muğla'nın Fethiye Körfezi açıklarındaki Kızılada'da üzerine yanıcı madde dökülerek çakmakla yakılmış caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası bulundu...

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) öncülüğünde Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası'na katılan gönüllü öğrenciler ve bir grup otel çalışanı, kıyı temizliği yapmak için gittği Fethiye Körfezi'ne 6 mil mesafedeki Kızılada'da, üzeri çalılarla örtülmüş çöpleri kaldırdıktan sonra nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ölmüş olmuş bir deniz kaplumbağası gördü.

İncelemede, kaplumbağanın üzerine yanıcı madde döküldükten sonra ateşe verilerek yakıldığı tespit edildi...

İncelemede, kaplumbağanın üzerine yanıcı madde döküldükten sonra ateşe verilerek yakıldığı tespit edildi...

Mutfak çakmağının ölü haldeki kaplumbağanın üzerinde bırakılması ise dikkat çekti. Kaplumbağanın canlı halde yakılıp yakılmadığı anlaşılamadı. 

İncelemenin ardından kaplumbağa, temizlik çalışmasına katılan gönüllüler tarafından kumsala gömüldü.

'Korunması gereken canlılar'

'Korunması gereken canlılar'

Temizlik çalışması için geldiği adada yakılmış haldeki kaplumbağayla karşılaşan TURMEPA Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi sorumlusu Ersin Özer, çok büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. 

Kaplumbağanın detaylı fotoğraflarını çektiklerini ve konunun araştırılacağını anlatan Özer, 'Böyle bir manzarayla karşılaşmak istemezdik. Kaplumbağanın üzerine yanıcı madde dökülmüş, sonra mutfak çakmağıyla tutuşturulmuş. Bunlar korunması gereken canlılar' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1248
531
303
71
20
14
13
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?