Çapulcular Gazdanadam Festivali'nde Buluşuyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Çapulcular Gazdanadam Festivali'nde Buluşuyor

Çapulcular Gazdanadam Festivali'nde Buluşuyor

Çapulcular, 7 Temmuz’da Kadıköy’de düzenlenecek 1. Gazdanadam Festivali’nde bir araya geliyor. Festivalin basın sponsorluğunu, ise direnişte penguenleri değil gerçekleri yayınlayan basın kurumları üstlendi.

İstanbul 1. Gazdanadam Festivali, 7 Temmuz Pazar günü Kadıköy’de gerçekleşiyor. Basın sponsorluğunu penguenlerin değil halkın direnişini yayınlayan Odatv, Ulusal Kanal, Cem TV, Halk TV, Yurt gazetesi, Aydınlık gazetesi, soL gazetesi ve Yön FM’in üstlendiği festival, Kadıköy sokaklarını bir panayır alanına çevirmeyi amaçlıyor. Cumhuriyet gazetesinin de destekleyicileri arasında olduğu festivalin basın sponsorluğunun, farklı medya kurumlarının katılımıyla genişlemesi bekleniyor.

Pazar günü 17.30’dan itibaren Kadıköy çarşı, Rıhtım, Moda ve Bahariye sokağında başlayacak etkinliklerin ardından, iskelede kurulacak sahnede çok sayıda sanatçı ve aydın İstanbul halkıyla bir araya gelecek. Festivale katılacak sanatçılar arasında Bulutsuzluk Özlemi, direniş için bestelediği “Dağılın Lan” şarkısıyla Hakan Vreskala, Yaşar Kurt, Kurtalan Ekspress, Grup Eflatun ve Sattas Reggae Band’in yanı sıra, Fazıl Say’ın “İnsan İnsan” bestesini birlikte seslendiren Cem Adrian ve Güvenç Dağüstün, direnişe “Ayağa Kalk” şarkısıyla destek veren Renan Bilek gibi sanatçılar da yer alıyor.

Gaza maruz kalan gelsin

Bulutsuzluk Özlemi grubundan Nejat Yavaşoğulları, geniş bir katılım olmasını beklediğini ve gaza maruz kalan herkesin katılmasını beklediğini söyledi. Gezi Parkı’ndaki performanslarıyla dikkat çeken Çapulcular Korosu, Yiğit Özatalay’ın bestelediği “Boyun Eğmeyenler” şarkısı da dâhil olmak üzere direniş şarkıları seslendirecek. Direnişe “Çapulcu musun vay vay” şarkısını kazandıran Boğaziçi Caz Korosu, etkinlikte tüm sanatçılarla birlikte bu şarkıyı seslendirecek.

(soL Haber Merkezi)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınFazıl SayFestivalGezi Parkıİstanbul
Görüş Bildir