Cannes Film Festivali'nde 'Sessiz'e Altın Palmiye

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Altın Palmiye Michael Haneke'nin

Altın Palmiye Michael Haneke'nin

65. Cannes Film Festivali sona erdi.Michael Haneke 'Amour' filmiyle Altın Palmiye'yi kazanırken, Kısa Film dalında ödüle 'Sessiz' (Be Deng) ile Rezan Yeşilbaş değer görüldü.

16 Mayıs'ta başlayan 65. Cannes Film Festivali kapanış töreni ile sona erdi.

Haberin Tamamı İçin:

Cannes'ın En İyi Kısa Filmi Sessiz

Cannes'ın En İyi Kısa Filmi Sessiz

Rezan Yeşilbaş'ın 'Sessiz' (Be Deng) filmi Cannes'da En İyi Kısa Film ödülünü kazandı.65. Cannes Film Festivali kapanış töreninde İlk Altın Palmiye Kısa Film dalında verildi.

En İyi Kısa Film ödülünü 'Sessiz' filmiyle Rezan Yeşilbaş kazandı.

Haberin Tamamı İçin:

"Sessiz ve Yalnız Bırakılmış Kadınlara..."

"Sessiz ve Yalnız Bırakılmış Kadınlara..."

65. Cannes Film Festivali'nde, kısa metrajlı filmler kategorisinde yarışan Türk yönetmen Rezan Yeşilbaş'ın “Sessiz” adlı filmi “Altın Palmiye” ödülüne layık görüldü. Yeşilbaş'ın ödülünü aldıktan sonraki konuşması ayakta alkışlandı.

65. Cannes Film Festivali kapanış töreni görkemli bir törenle yapıldı. Bu yıl tek filmle katılan Türkiye'yi Cannes'da Rezan Yeşilbaş'ın 'Sessiz' filmi temsil etti. Ödül töreninde ilk Altın Palmiye 'Kısa Film dalında verildi. En İyi Kısa Film ödülünü 'Sessiz' filmiyle Rezan Yeşilbaş kazandı.

Haberin Tamamı İçin:

Altın Palmiye Michael Haneke'nin - Sinema Haber- ntvmsnbc.c

Altın Palmiye Michael Haneke'nin  - Sinema Haber- ntvmsnbc.c

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Ödüllü Yönetmen Sessiz'in Hikayesini Anlattı – İzle

Ödüllü Yönetmen Sessiz'in Hikayesini Anlattı – İzle

Cannes'ta ödül alan Sessiz filminin yönetmeni canlı yayına telefonla bağlandı.65. Cannes Film Festivali kapanış töreninde İlk Altın Palmiye Kısa Film dalında verildi. Bu kapsamda En İyi Kısa Film ödülünü 'Sessiz' (Be Deng) filmiyle Rezan Yeşilbaş kazandı.

Ödül töreninde herkesçe ayakta alkışlenan "ödülü ülkemin sessiz ve yalnız bırakılmış bütün kadınlarına adıyorum" sözlerinin sahibi Rezzan Yeşilbaş, filmin ve Altın Palmiye'nin hikayesini canlı yayında anlattı.

Haberin Tamamı İçin:

Kylie Minogue’u Gölgede Bıraktı

Kylie Minogue’u Gölgede Bıraktı

Cannes yolculuğu öncesi ünlü modacı Özgür Masur’un An koleksiyonundan kıyafetler seçen Bilgin, törene bordo çiçek işlemeli elbiseyle katıldı. Tören öncesi twitter’dan heyecanını paylaşan Bilgin, ödül açıklandığında yönetmeni Yeşilbaş’ın isteğiyle çevirmenlik yapmak için sahneye çıktı. Geçen yıllarda Fransa’da yaşadığı dönemde dilini ilerleten Bilgin, Yeşilbaş’ın konuşmasını Fransızcaya çevirdi. Ödülü veren ünlü şarkıcı Kylie Minogue’un yanında poz da veren Bilgin’i görenler sosyal medyada “Kylie Minoque’u bile gölgede bıraktın, saçın, makyajın ve kıyafetin muhteşem” yorumlarını yaptı. Demet Akalın da twitter’dan “Belçim Erdoğ...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınCannes Film FestivaliDemet AkalınFransaSinemaTwitter
Görüş Bildir