Çalışanlarından El Cezire’ye Tepki

-

Neden Gerçekleri Söylemiyorsun?

Neden Gerçekleri Söylemiyorsun?

El Cezire çalışanları, kanalın Doha’daki merkezinde bir eylem gerçekleştirdi. Kanalın yayın politikasını protesto eden bazı çalışanlar, kanala “neden gerçekleri söylemiyorsun” diye sordu.

Katar merkezli yayın organı El Cezire’nin haber spikerlerinden biri olan Rula İbrahim, geçtiğimiz hafta sonu Facebook sayfasından paylaştığı bir fotoğrafla, kanala ilişkin önemli iddialar gündeme getirdi. Bir süredir El Cezire ekranlarında görünmeyen İbrahim’in paylaştığı fotoğrafta bir grup kanal çalışanı ellerinde “Neden gerçeği söylemiyorsunuz?” yazılı dövizler tutarak eylem yapıyor.

Olay, sosyal medyada sınırlı bir çevrede “El Cezire çalışanları ayaklandı” şeklinde yansıtılsa da, Rula İbrahim’in paylaştığı ifadelerden olayın bilinmeyen bir tarihte, bazı kanal çalışanlarının El Cezire’nin Doha’daki merkezinde “Neden gerçeği söylemiyorsunuz” dövizleriyle eylem yapması olduğu anlaşılıyor. Eyleme, fotoğrafta elinde mikrofonla en önde görülen, kanalın bir diğer ünlü haber sunucusu Filistinli İman Ayyad’ın da katılmış olması dikkat çeken hususlar arasında.

Çalışanların kanala yönelik tepkisi gizlenmek isteniyor

Bu fotoğrafla çalışanlarının El Cezire’nin yayın politikalarını protesto ettiği gerçeğini bir kez daha ortaya koyan Rula İbrahim, Facebook mesajında “Pek kimsenin bilmediği bir gerçek: Kanal çalışanları El Cezire'nin gerçekleri söylemesi için pek çok eylem yaptı fakat kimse bunu bilmiyor. Daha önce bir kez bile görülmeyen bu özel fotoğraf sözlerimdeki samimiyeti anlamanızı sağlayacak” diye yazdı.

(soL-Dış Haberler)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookKatarolay
Görüş Bildir