Buzun Rahatlatıcı Etkisiyle Acısız Lazer Keyfi: Buz Lazer Epilasyon

0PAYLAŞIM

Antik Mısır’dan günümüze kadar gelen tüy alma teknikleri, yüzyıllardır kurtulmaya çalıştığımız istenmeyen kılları yok ederek, kadınların güzelliğini ve dişiliğini ön plana çıkarıyor.

Tüy ve kılların tüm vücuttan temizlenmesi Roma İmparatorluğu’nda aynı günümüzdeki gibi bir ‘medeniyet’ ve ‘üstünlük’ göstergesi sayılıyordu. Medeniyet, temizlik, hijyen ve zenginlik algısının iç içe geçtiği vücudun kıl ve tüylerden temizlenme işlemi günümüzde eski çağlardan daha farklı yöntemlerle acı çekmeden ve ağrı hissetmeden yapılıyor. Ortaçağda Kraliçe Elizabeth’ le başlayan ve günümüze kadar devam eden çeşitli teknikler, yerini Hollywood ünlülerinin de kullandığı eşsiz Buz Lazer Teknolojisi’ne bırakıyor.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Buz Lazer nasıl uygulanıyor?

Buz Lazer İstanbul’da hizmet veren teknoloji, vücudunuzdan gitmesini istediğiniz bütün bölgelerdeki tüylerinizden buzun rahatlatıcı etkisiyle acısız bir şekilde kurtulmanızı sağlıyor. Üstün teknoloji cihazı olan Buz Lazer'in diode ışık kaynağını kullanan ve cihaz uygulama başlığında bulunan, dokunduğu bölgeyi soğutarak adeta buz etkisi yaratan başlığı sayesinde hedeflenen kıllara yüksek dozda atış yapılmasını sağlıyor. Yenilikçi soğutma sistemi ile çevrelenen diode lazer, mükemmel sonuçlu epilasyon sağlıyor. Diode lazer kıl folikülünü belirli bir düzeye kadar ısıtarak zarar veriyor ve kılların yeniden oluşmasını önlüyor. Safir başlıklı ICE teknolojisi ise cilde temas ederek soğutuyor, cildin sürekli serin kalmasını sağlıyor. Bu sayede dermis tabakasında kıllar tahrip edilirken, ciltte oluşabilecek riskler minimuma indiriliyor. Eski tip lazer cihazlarının ciltte gösterdiği yanık ve kızarıklık etkilerini tamamen ortadan kaldırıyor.

Buz Lazer Teknolojisinde Soprano Titanium mu, Soprano Platinum mu?

Soprano Titanium ve Soprano Platinum birer ICE plus teknoloji ürünüdür. Her iki teknolojide üç farklı dalga boyu kullanılarak kıl folikülleri üzerinde güçlü yıkıcı etkiye sahiptir. Soprano Titaniumun başlığı Soprano Platinumdan daha geniştir. Bu bakımdan Soprano Titanium, Soprano Platinumdan %40 oranında daha etkili, güçlü, ağrısız ve hızlı bir uygulama sağlıyor. İnce tüyleri bile yok etme gücü sayesinde acısız ve yan etkisiz olarak, tüylerinizin de gitmesiyle, tamamen pürüzsüz ve yumuşacık cilde sahip olursunuz.

Buz Lazer kişiye eşsiz lazer keyfi vadediyor.

Buz Lazer, kıl folikülündeki melanini hedefliyor. Kıl folikülünde hasar bırakarak ve aynı zaman da kılın yenilenmesini engelleyerek aşamalı olarak yok ediyor. Devrim niteliğindeki buz hissi veren başlığı sayesinde acı ve ağrıya yol açmadan ince ve renksiz tüylerde de etkili oluyor. Acı eşiği fazla olan kişilerde bile, buz lazerin soğutma gücü ve ardı ardına seri olarak yapılan atışları sayesinde herhangi bir acı hissedilmiyor. Yazın ve kışın rahatlıkla yaptırabileceğiniz bu işlemle yüksek konfor ve üst düzey rahatlık yaşarsınız.

Buz Lazer Teknolojisinde Seanslar

Buz Lazer Teknolojisinde seans aralıklarını ortalama altı hafta olarak belirliyoruz. Seans aralıklarını altı hafta olarak belirlememizin bir sebebi var; Vücudumuzdaki kıl büyüme döngüsü büyüme, dinlenme ve geçiş bölümlerinden oluşan bir dizi aşamadan geçer. Vücudumuzdaki her kıl ayrı ayrı büyüme döngüsüne sahiptir. Kıl büyüme döngüsü yaklaşık olarak altı hafta sürüyor. Vücudumuzdaki her kıl için ayrı ayrı düşünecek olursak altı haftada bir büyüme döngüsü yenilenmektedir. Lazer cihazının ışığı sadece büyüme evresindeki kıl folikülüne etki ettiği için, lazerin etkili olabilmesi açısından kişilerin birden fazla seans almasıyla kıl ve tüyler yok olmaktadır.

Son yılların en gelişmiş lazer epilasyon sistemi olan Buz Lazer de kılların ve tüylerin yok olması için ortalama 8 seans öneriyoruz.

Quartz Poliklinikte Op. Dr. Leyla Arvas tarafından, cilt ve kıl yapınıza göre size özel detaylandırılan Buz Lazer İstanbul programına uymanız,  sonuçlara ulaşmanız bakımından önemlidir

Buz Lazer Uygulamasından Önce ve Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Buz Lazer Uygulamasından önce ve sonra cildinizi güneşten korumanız son derece önemlidir. Lazer Epilasyonda kıl köklerinde kalıcı hasar bırakmak için konsantre ışık demeti kullanılıyor. Uygulamadan önce ve sonra direk güneş ışığına maruz kalınması cilt üzerinde koyu renkli lekelenmelere, beyaz lekelenmelere, yanmaya ya da yara izlerine sebep olabiliyor. Yaz aylarında güneş banyosundan sadece bir hafta sonra yanık ya da yara riski olmadan Buz Lazer teknolojisini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Seanstan sonra ise SPF 30 + faktörlü güneş kremi kullanmanızı öneriyorum. Her seanstan sonra bir hafta boyunca sauna, hamam, buhar banyosu, jakuzi gibi ısı veren uygulamalardan ayrıca peeling, kese gibi cildi tahriş edebilecek işlemlerden kaçınmanız gerekiyor. Epilasyondan önce yüzünüzde makyaj varsa çıkarıyorsunuz. Vücudunuza kullandığınız parfüm ya da parfüm içeren kozmetik ürünleri de ciltte renk değişimine ve koyulaşmaya sebep olacağı için epilasyondan önce kullanmamanız ön görüşmede öneriliyor.

Siz de ağrısız ve acısız bir şekilde vücudunuzdaki istemediğiniz kıllardan kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız Buz Lazer İstanbul Quartz Clinique +90 (212) 241 46 24 telefon numarasını arayarak konforlu Buz Lazer randevusu oluşturabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas - Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook: @drleylaarvas

Instagram: @drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
soyledim-gitti

Peki kaç yıl sonra tüyler geri geliyor? 6 hafta x 8 seanstan neredeyse 1 yıl sürüyor uygulama. Eğer bu iş bittikten bir yıl sonra yine tüyleri görmeye başlayacaksak bir anlamı yok.

faramir

Benim bir tanıdığım lazerden sonra 6 ayda bir ağda yaptığını söylemişti. Ancak genelde durum nasıl bilemiyorum

soyledim-gitti

Yani hafif şekilde çıkıyor da 6 ayda bir ağda ile çözüyorsa iyi bir sonuç sayılır yine.

ruhani

Ya ben de çok mail attım reklamımı yapmanız için. Neye göre alıyorsunuz bu reklamları ben de para vermeye hazırım

soyledim-gitti

Yap reklamını burada hocam. Ne satıyorsun, kaç para? :)

ruhani

Benim yazdığım yorumla onedionun yaptığı reklam mı bir mi :D

Görüş Bildir