Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Buz ve Ateşin Şarkısı: Stark Hanesi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Buz Ve Ateşin Şarkısı: Stark Hanesi

Buz Ve Ateşin Şarkısı: Stark Hanesi

George R.R. Martin‘in ölümsüz serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı’nda çok önemli bir konuma sahip olan ailedir. Serinin ilk kitabı olan Taht Oyunları’nın büyük bir bölümünde bu hane üzerine yoğunlaşılmıştır. Buz ve Ateşin Şarkısı ‘nı konu alan dizi olan Game of Thrones hayranları tarafından da en çok sevilen hanedir Stark Hanesi.

Westeros’un dokuz büyük hanesinden biri olarak karşımıza çıkan Stark Hanesi , Westeros haritasının kuzey kısmına hakimdir. Binlerce yıllık bir tariha sahip olan hane, Targaryen üzerindeki yönetimden önce Kuzeydeki Krallar tarafından yönetilen Stark Hanesi, Targaryen Yönetimi ile merkeze bağlı hale gelmiştir. Serinin ilk kitabından sonra büyük bir çöküş yaşamaya başlayan hanenin karakterleri seriye yön veren karakterlerdir.

Stark Hanesi Mensupları

Eddard ( Ned ) Stark : Stark Hanesi’nin yöneticisidir. Serinin başlarında Kral Eli olarak Westeros yönetimine katılmıştır.

Catelyn Stark : Stark Hanesi yöneticisi olan Ned Stark’ın eşidir. Tully Hanesi’ne mensuptur.

Robb Stark : Ned Stark’ın yerine geçecek olan oğludur. Seride yönetime geçip sefere çıkacaktır.

Sansa Stark : Star Hanesi yöneticisi Lord Ned Stark’ın en büyük kızıdır. Kralın eşi olmak için Kralın Şehri’ne gidecektir.

Arya Stark : Ned Stark’ın küçük ve asi kızıdır. Ulukurdu Nymeria’dır.

Bran Stark : Lord Stark’ın ikinci oğludur. İlk kitabın başlarında bir sakatlık geçirecektir. Üstün yeteneklere sahiptir.

Rickon Stark : Seride Stark Hanesi’nin en küçük oğludur.

Jon Snow : Ned Stark’ın meşru çocuğudur. Daha sonra Gece Nöbeti görevine katılacaktır.

Stark Hanedanı , kuzeyin en büyük hanesidir. Bu hanenin birçok vasıf hanesi de bulunmaktadır, bunlar: Bolton Hanesi, Karstark Hanesi, Umber Hanesi başta olmak üzere sıralanmıştır.

Stark Hanesi Hakkında Stark Hanesi Mensupları Stark Hanesi Neler Yapıyor Stark Hanesi Üyeleri

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Game of ThronesJon SnowStar tvdizi
Görüş Bildir