Büyükşehirlerin Sayısı 29'a Çıkıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Büyükşehirlerin Sayısı 29'a Çıkıyor

Büyükşehirlerin Sayısı 29'a Çıkıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "TBMM açılır açılmaz, ilk ele alacağımız konulardan bir tanesi de büyükşehirlerin sayısını 29'a taşıyacak olan önemli bir yasal düzenleme" dedi.

Bazı açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Bakan Çelik, Vali Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Erzurum Valisi Öztürk'ü Bursa'dan tanıdığını, birlikte çalıştıklarını ifade eden Bakan Çelik, şöyle konuştu: "Erzurum ayrıca benim doğum yerim itibarıyla hiç de yabancı olmadığım bir şehir. Yusufeli doğumluyum. Yusufeli'nin de eskiden Erzurum'a bağlı olduğu düşünülürse bir anlamda kendi şehrimizdeyiz. Dün ve bugün Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum'da bakanlığımla ilgili hem kurumlardaki çalışmaları hem de toplum yararına çalışma çerçevesinde 5-6 bin kişinin işe başlamasını bu 3 ilimizde gerçekleştirmiş olduk. Erzurum'da yaklaşık 750-770 kişinin kuraları çekildi ve onlar okulların açılmasıyla birlikte çalışmaya başlayacaklar."

Vali Öztürk de Bakan Çelik'in, Erzurum'a büyük bir sevinç ve müjdeyle geldiğini belirterek, "3 bin işsizimizi kış boyu uzun bir süre iş güç sahibi yapabilecek bir projenin Erzurum ayağının başlatılması sebebiyle gelişinizden son derece mutluluk duyduk" dedi.

Vali Öztürk, Çelik'e, ziyareti anısına plaket ve Oltu taşı tespih hediye etti.

Daha sonra yürüyerek Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Çelik, 10 yıllık iktidarları döneminde en çok önem verdikleri konuların başında yerel yönetimlerin geldiğine değinerek, şunları kaydetti: "Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi konusunda önemli adımlar attık, önemli yasal düzenlemeler gerçekleştirdik. TBMM açılır açılmaz, ilk ele alacağımız konulardan bir tanesi de büyükşehirlerin sayısını 29'a taşıyacak olan önemli bir yasal düzenleme. O çerçevede belki de şu anda büyükşehirlerde yaşanan

sıkıntılar sorunlar da gündeme gelecek ve yapılması gereken düzenlemelere ilaveler, başkanların deneyimleri çerçevesinde tasarıda yerini almış olacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaErzurumTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir