Büyük Ödül Gezi Eylemcisinin

-

Büyük Ödül Gezi Eylemcisinin

Büyük Ödül Gezi Eylemcisinin

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği ‘çevre’ konulu film yarışmasını, Gezi Parkı eylemcileri arasında yer alan üniversiteli öğrenciler kazandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ulusal Yeşil Kamera Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması'nda dereceye giren filmler, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

TEMİZ TUTMAK GÖREVİMİZ

Ödül törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar; ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada; yarışmanın, üniversite gençlerinin dikkatini çevre konusuna çekmek ve bu yolla kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile düzenlendiğini hatırlatarak, "Bakanlık olarak gayemiz, kirlettikten sonra temizlemek değil, kirletmeden temiz tutmaktır. Temiz tutmak da hepimizin görevidir. Düzenlediğimiz yarışma da; bu doğrultuda bir bilinçlenme sağlamayı hedeflemektedir" dedi.

Tüm dünyanın en önemli ana maddelerinden birinin ‘çevre’ olduğunu belirten Bayraktar, “20. yüzyılın başlarından itibaren tüm dünyamız büyük bir kirlenme içerisinde. Yer altı kaynaklarımız, havamız ciddi bir kirlenmenin eşiğinde. Gelişmiş devletlerde bunun farkına vardı ve bu kirlenmeye dur demek için

politikalarını, çalışmalarını ona göre belirliyorlar" diye konuştu.

Bayraktar daha sonra yarışmada başarılı olan öğrencilere para ödüllerini dağıttı. ‘Çevre Oscar'ı ödülünü kazanan Kültür Üniversitesi'nden Bilgi Direm Güneş 30 bin TL, beş farklı kategorinin birincisine 5 bin TL, ikincisine 2.5 bin TL ve üçüncüsüne de bin 500 TL para ödülü verildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Erdoğan BayraktarGezi ParkıKonser
Görüş Bildir