Büyük Kedilerden Hangisisin?

-

Özelliklerini hangi büyük kediden aldığını bilmek ister misin?

1. Baktığında "huzur" hissettiğin yeri seçerek başlayalım.

2. Peki bir animasyon seç desek?

Oyuncak Hikayesi
Shrek
Orman Çetesi
Buz Devri
Aslan Kral
Kung-Fu Panda
Çizmeli Kedi
Orman Kitabı
Madagaskar

3. En güzel hayvan gözü hangisi?

4. Verilenlerden hangisi insanı insan yapan özelliklerde ilk sırada yer alır?

Aklını kulanmak
Düşünmek
Anlaşmak
Duygular
Sevmek
Konuşmak
Sosyalleşmek
Üretmek
Gülmek

5. Kamuflaj kelimesinin tam karşılığı sence hangi şıkta verilmiş?

6. Issız bir adaya düştüğünde yapacağın ilk şey ne olurdu?

Hemen kalacak bir yer ayarlardım.
Akşama kadar belki gemi görürüm diye sahilde beklerdim.
Hemen kurtulmak için plan yapmaya başlardım.
Başka kurtulan var mı araştırırdım.
Panikler, ne yapacağımı bilmezdim.
Kendimi korumak için mızrak, ok, odun, vs. ayarlardım.
Ateş yakmaya çalışırdım.
Yiyecek bir şeyler arardım.
Adayı keşfe çıkardım.

7. "Kesinlikle gitmek istemem" dediğin ülke hangisi?

Somali
Bolivya
Haiti
Yemen
El Salvador
Nijerya
Irak
Kamboçya
Vietnam

8. En güzel kedi hangisi?

9. Peki ya sence en saçma korku hangisi?

Omfalofobi - Göbek deliği korkusu
Alliumfobi - Sarımsak korkusu
Öfobi - İyi haber korkusu
Frankofobi - Fransız korkusu
Venüstrafobi - Güzel kadın korkusu
Aritmofobi - Numara korkusu
Aulofobi - Flüt korkusu
Genufobi - Diz korkusu
Selenofobi - Ay korkusu

10. Son olarak "Sarı" kelimesinin sizdeki ilk çağrışımı nedir?

Çiçek
Limon
Muz
Çizme
Taksi
Uyarı işareti
Güneş
Sarışın
Bunlardan biri değil

Kaplan!

Sen kaplansın. Tek başına avlanmayı seven, iyi bir yüzücü, kendini ustaca gizleyen dev bir kedisin. Yani en kısa anlatımıyla sen kalabalıklar içindeki güçlü ve yalnız kişisin. Ama bundan şikayetin yok çünkü kendine yetmesini biliyorsun, bu tabii ki senin sosyal olmadığın anlamına gelmiyor, aksine girdiğin her ortama kolayca adapte olabiliyorsun. Çevresinde sevilen, saygı duyulan, aranılan birisin. Neredeyse hiç düşmanın yok senin, çünkü insanlara nasıl davranacağını bilen, mantıklı, düşünceli birisin. Çok önemli ve ender bulunan özelliklerin var senin, ve belki hala farkında değilsin bunların. Bir kendini keşif yolculuğu sana iyi gider.

Aslan!

Sen aslansın, yani kedigiller familyasındaki en sosyal hayvan. Haliyle bu senin de son derece sosyal, ailesine ve arkadaşlarına bağlı biri olduğunu gösteriyor. Ormanlar kralı ile aynı ruhu paylaşıyor olmandan dolayıdır ki son derece güçlü bir kişiliğin var, ayakların yere sağlam basıyor. Genelde mantığın ve aklınla hareket etmeyi seviyorsun. Ama bu senin duygusal olmadığın anlamına gelmiyor kesinlikle. Özellikle sezgilerin çok kuvvetli, farklı bir bakış açısına sahipsin. Bu yönünle diğer insanların göremediği şeyleri görme konusunda bir ustasın. Bu da seni giriştiğin her işte farklı ve özel kılıyor.

Vaşak!

Sen vaşaksın. Aslında bildiğimiz kedi gibisin, sevecen, iyi huylu, biraz bencil ve dost canlısı. Ama sinirlendiğinde, haksızlığa uğradığında, sevdiklerinin zarar görmesi ihtimali ortaya çıktığında içinde gizlediğin vaşak ortaya çıkıyor. Kedigiller arasında en etkileyici görünüme sahip olan vaşak bu özelliğini sana da aktarmış. Son derece çekici, etkileyici, fark edilen bir auran var. Girdiğin ortamlarda fark ediliyor ve ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyorsun, ancak bu senin isteyerek yaptığın bir şey değil doğal karizmanın bir yansıması. Gerektiğinde yalnız, gerektiğinde grup halinde takılan vaşak gibi, sosyal hayatını ve yaşamını senin isteklerin ve önceliklerin belirliyor.

Jaguar!

Sen jaguarsın ve bu senin çok güçlü, dayanıklı, her şarta kolayca uyum sağlayabilen biri olduğun anlamına geliyor. Karşına çıkan engeller senin için aslında birer engel değil, çünkü sen karşına dere çıkarsa yüzen, ağaç çıkarsa tırmanan, açık arazide gizlenmesini bilen, ormanda kendi evinmiş gibi hareket edebilen bir jaguarsın. Gezmeye, yeni yerler görüp, yeni kültürler ile harman olmaya aşıksın. Gittiğin her yere kısa sürede uyum sağlaman sebebiyle senin dünya üzerinde yaşayamayacağın yer yok. Bu dayanıklılık ve azim sana hayatında da başarıyı getiriyor. Çalışkan, üretken, yaratıcı ve verimli biri olmanı sağlıyor.

Leopar!

Sen leoparsın, bu demek oluyor ki sen öğrenmeye açık, içgüdülerine güvenen, insan canlısı birisin. Diğer büyük kedilerin aksine avlanmayı birilerinden değil de kendi iç güdüleri yardımıyla öğrenen leopar gibi sen de öğrenmede, öğrendiklerini kullanmada mükemmelsin. Sen dersi derste dinleyip, anlayan, okuma yazmayı kendi kendine öğrenen çocuksun. Barındırdığın birçok olumlu özellik ile çevrende dikkatleri üzerine çeken, arkadaşları arasında sevilen, ailenin kıymetli bir ferdisin. Adımlarını son derece temkinli atan, tutamayacağı sözleri asla vermeyen, güvenilir ve tedbirli birisin. Ancak seni sinirlendirmemek lazım, zor da olsa sinirlendiğinde gözün hiçbir şeyi görmeyebilir.

Karakulak!

Sen karakulaksın, yani kendini göstermeyi çok sevmeyen, bencil olmayan, kendini övmekten zerre hazzetmeyen birisin. Yaptığın işlerin beğenilmesi, takdir edilmesi hoşuna gitse de öne çıkarılmayı, göz önünde olmayı pek sevmiyorsun. Hayatta hedefleri, amaçları ve idealleri olan birisin ve bunlara ulaşmak için oturduğun yerde beklemiyor, gerektiğinde büyük fedakarlıklarda bulunuyorsun. Son derece yardım seversin, ama dediğimiz gibi sağ elinin verdiğini sol elin görmüyor. Tıpkı evcilleştirilebilen karakulaklar gibi son derece iyi huylu, evcil, cana yakın bir yapın var. Ailen, arkadaşların ve dostların senin için büyük öneme sahip.

Puma!

Sen pumasın ve en az onun kadar yalnız ve asilsin. Kendi işini kendi halleden, en çok kendine güvenen, kararlı, irade sahibi ve güçlü bir kişiliğin var. Bütün bunlara karşın son derece sakin ve soğukkanlı bir yapın var. Sende, leopardan daha büyük olmasına karşın kükreyemediği için büyük kedilerden sayılmayan pumanın vakarı var. Sesini yükseltmeyi, ortamı germeyi, kavgayı, tartışmayı sevmiyorsun. Ancak koruman gereken şeylere saldırı olduğunda tırnaklarını çıkarmayı çok iyi biliyorsun. Tıpkı kocaman pençeleri ile yere dengeli ve sağlam basan puma gibi sen de adımlarını sağlam atıyor, dengeli bir yaşam sürüyorsun.

Çita!

Sen çitasın, hızlı, atik, kendine güvenen, neyi ne zaman yaması gerektiğini çok iyi bilen birisin. Hayata karışmayı isteyen, kendini gizlemeyen, kartlar açık oynamayı seven birisin. Tıpkı avladığı hayvanı yerken kendinden güçlü bir yırtıcı geldiğinde hiç düşünmeden avını bırakıp giden çita gibi sen de asla gerilimi ve kavgayı sevmiyorsun. Senin için neyin önemli olduğunu çok iyi biliyorsun. Hayatta bir öncelik sıralaman var ve buna sıkı sıkıya bağlısın. Riske girmek senin çok sevdiğin bir şey değil, bu kendine güvenmemenden kaynaklanmıyor, aksine kendine aşırı güvenen bir yapın var, bunun tek sebebi bahsettiğimiz gibi değerlerin ve önceliklerin.

Pars!

Sen parssın, detaylara önem veren, seni sen yapanın küçük detaylar olduğunu iyi bilen birisin. Bu yüzdendir ki "hayat detaylarda gizlidir" lafı senin motton olabilir. Her ne kadar detaylara çok önem versen de, detaylarda kaybolan, büyük resmi kaçıran, küçük şeylere kafayı takan biri değilsin. Sen yaşamın ne kadar engin ve zengin olduğunu çok iyi bilen ve hayatın her anının keyfini çıkarmak isteyen birisin. Denge senin için çok önemli. İş, aile, arkadaşlar arasında dengeyi kurmayı başarabilmiş nadir insanlardansın. Son derece uyumlu, güvenilir ve sevilen bir kişiliğin var. Bu sebepledir ki çevrende sevilen ve hürmet edilen kişisin.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serhat-kaplan3

Sen leoparsın, bu demek oluyor ki sen öğrenmeye açık, içgüdülerine güvenen, insan canlısı birisin. Diğer büyük kedilerin aksine avlanmayı birilerinden değil de kendi iç güdüleri yardımıyla öğrenen leopar gibi sen de öğrenmede, öğrendiklerini kullanmada mükemmelsin. Sen dersi derste dinleyip, anlayan, okuma yazmayı kendi kendine öğrenen çocuksun. Barındırdığın birçok olumlu özellik ile çevrende dikkatleri üzerine çeken, arkadaşları arasında sevilen, ailenin kıymetli bir ferdisin. Adımlarını son derece temkinli atan, tutamayacağı sözleri asla vermeyen, güvenilir ve tedbirli birisin. Ancak seni sinirlendirmemek lazım, zor da olsa sinirlendiğinde gözün hiçbir şeyi görmeyebilir.

serhat-kaplan3

leopar

hasan-yilmaz27

Kaplan! Sen kaplansın. Tek başına avlanmayı seven, iyi bir yüzücü, kendini ustaca gizleyen dev bir kedisin. Yani en kısa anlatımıyla sen kalabalıklar içindeki güçlü ve yalnız kişisin. Ama bundan şikayetin yok çünkü kendine yetmesini biliyorsun, bu tabii ki senin sosyal olmadığın anlamına gelmiyor, aksine girdiğin her ortama kolayca adapte olabiliyorsun. Çevresinde sevilen, saygı duyulan, aranılan birisin. Neredeyse hiç düşmanın yok senin, çünkü insanlara nasıl davranacağını bilen, mantıklı, düşünceli birisin. Çok önemli ve ender bulunan özelliklerin var senin, ve belki hala farkında değilsin bunların. Bir kendini keşif yolculuğu sana iyi gider.

koyu-taraftar-fb

jaguar :D

sunflower

Jaguar! Sen jaguarsın ve bu senin çok güçlü, dayanıklı, her şarta kolayca uyum sağlayabilen biri olduğun anlamına geliyor. Karşına çıkan engeller senin için aslında birer engel değil, çünkü sen karşına dere çıkarsa yüzen, ağaç çıkarsa tırmanan, açık arazide gizlenmesini bilen, ormanda kendi evinmiş gibi hareket edebilen bir jaguarsın. Gezmeye, yeni yerler görüp, yeni kültürler ile harman olmaya aşıksın. Gittiğin her yere kısa sürede uyum sağlaman sebebiyle senin dünya üzerinde yaşayamayacağın yer yok. Bu dayanıklılık ve azim sana hayatında da başarıyı getiriyor. Çalışkan, üretken, yaratıcı ve verimli biri olmanı sağlıyor.

Görüş Bildir