Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadir Topbaş'la Güler Sabancı Anlaştı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Büyük Anlaşma Tamam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İstanbul Otobüs AŞ ile TEMSA AŞ. arasında 110 adet sıvılaştırılmış doğalgaz (CNG) ile çalışan otobüs satın alma sözleşmesi imzalandı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı ile sıkı pazarlık yaptıklarını anlatan Topbaş “Güler Hanım ‘çok sıkı pazarlık yaptınız. Biz de reklam değeri olarak öyle düşündük, size ucuza verdik’ diyorlar. Tabii bir pazarlık yaptık. Sizin paranızla ilgili, halkın milletin parasını pazarlık yaparak alıyoruz” şeklinde konuştu.

Törene İBB başkanı Kadir Topbaş, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik ile Otobüs A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin katıldı. Topbaş, “Güler Hanım ‘çok sıkı pazarlık yaptınız. Biz de reklam değeri olarak öyle düşündük, size ucuza verdik’ diyorlar. Tabii bir pazarlık yaptık. Sizin paranızla ilgili, halkın milletin parasını pazarlık yaparak alıyoruz” dedi.

SABANCI: OTOBÜS SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’NİN DÜNYAYA BİR ŞANSI VARDIR

İmza töreninde konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı otobüs sektöründe dünyaya açılabilmek için kuvvetli bir yerli iç piyasaya sahip olmak gerektiğini belirterek, “Başarılı bir iç piyasası olmayan, otobüs gibi önemli bir konuda sanayimizin geliştirme kabiliyetimizi, sanayimizin, endüstrimizin geliştirme kabiliyetini ancak kuvvetli bir iç piyasamız olursa gerçekleştirebilir” dedi. Otobüs sektöründe Türkiye’nin dünyada daha iyi ihracat yapabilme, daha iyi satış yapabilme şansı olduğunu ifade eden Sabancı “Bunun ön şartı kuvvetli bir yerli iç piyasası olmasından geçer. Önce bu satıştan kendimiz, İstanbullular memnun olacak, Otobüs A.Ş. memnun olacak, o zaman dışarıya daha güvenle, daha cesurca ihracat yapabilir hale gelecek firmalarımız” şeklinde konuştu.

İSTANBUL’UN 1 YILDA ALDIĞI OTOBÜS TÜRKİYE’NİN 1 YILDA ALDIĞI OTOBÜSE EŞDEĞERDE

Otobüs sanayine verdikleri desteği vurgulayan İBB Başkanı Kadir Topbaş ise “İstanbul’un 1 yılda aldığı otobüs Türkiye’nin 1 yılda aldığı otobüse eşdeğerde. Türkiye 2 bin otobüs alıyor, İstanbul 2 bin otobüs almış” şeklinde konuştu.

OTOBÜSLER İÇİN SABANCI İLE PAZARLIK

İstanbul’un otobüsleriyle gerek diğer belediyelere gerekse yurtdışındaki kent yöneticilerine model teşkil ettiğini belirten Topbaş, “İstanbul’daki araçları gören, yurtdışındaki kent yöneticileri de araçları istiyor. Bizim için gurur verici. İstanbul iyi bir reklam kentiö dedi. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı ile sıkı pazarlık yaptıklarını anlatan Topbaş “Güler Hanım ‘çok sıkı pazarlık yaptınız. Biz de reklam değeri olarak öyle düşündük, size ucuza verdik’ diyorlar. Tabii bir pazarlık yaptık. Sizin paranızla ilgili, halkın milletin parasını pazarlık yaparak alıyoruz” şeklinde konuştu.

PARAMIZIN OLDUĞUNU HİSSETMİŞLER

Büyükşehir Belediyesi’nin iç borcunun olmadığını vurgulayan Topbaş, “Kasamızda çok şükür paramız var. ‘Birileri para var, adam da var, bu işe gelirsek biz yaparız’ diyor. Paramızın olduğunu hissetmişler demek ki. Büyükşehir Belediyesi’nin iç borcu yok. 24 milyar bütçeli bir belediye. Dış borcumuz da borçlanma limitimizin yüzde 38’indeyiz. Bütçemiz Yüzde 99 realize oluyor. Paramız var hamdolsun” dedi.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiKadir Topbaş
Görüş Bildir