Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Butona Bastığınızda Önceden Belirlediğiniz 3 Kişiye Haber Veren Uygulama: ‘Gözaltındayım’

 > 
114PAYLAŞIM

Atölye15 ekibi tarafından hazırlanan 'Gözaltındayım' uygulaması, kullanıcının uygulamadaki butonu harekete geçirmesi halinde, önceden belirlediği 3 kişiye gözaltı haberini ve konum bilgisini iletiyor.

Uygulama, gözaltına alınan kullanıcının, önceden belirlediği 3 kişiye SMS yoluyla gözaltında olduğu haberini ileterek, konum bilgisini paylaşıyor. Bunun için kullanıcının gözaltı anında butona basması gerekiyor.

Atölye15 yazılım ekibi, gözaltı gibi bir imkansızlık ve zamansızlık anında en acil şekilde kişinin yakınlarına haber vermesini sağlıyor. Bu nedenle uygulama internet ağı ile değil de SMS yoluyla haberleşmeyi sağlıyor.

CNN Türk'ten Gözde Akgüngör Pamuk'un haberine göre Atölye15 Proje Yöneticisi Bihter Aykut, uygulama fikrinin siyasi bir kaygı dışında toplumsal yaptırımlar sonucu ortaya çıktığına dikkat çekerek, "Karadeniz'deki HES'ler ve Nükleer Enerji konusu için gençlerin de içinde bulunduğu eylemlerde gözaltıların oluşu, bize bu konuda taleplerin ulaşmasını sağladı. Biz de bu kaygılara kulak vererek uygulamayı ürettik" dedi. Aykut, temel kurgularının "sağlıklı yardım alma" olduğunu belirterek gözaltı dışındaki acil yardım durumlarında da uygulamanın kullanılabileceğini söyledi.

Android işletim sistemli cihazlar için uygulama bu linkten indirilebiliyor. Uygulamanın iOS işletim sistemi versiyonu ise yakında yayında olacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir