Burun Estetiğinde Dolgu Kullanımının Engellenemez Yükselişini Neler Etkiledi?

0PAYLAŞIM

Pek çok aktris ve şarkıcı, dolgu ile küçük belli olmayan dokunuşlar sayesinde harika burunlara sahip oldu...İnsanlar, örneğin Jennifer Anniston gibi üst düzey aktrislerin birkaç burun dolgusu yaptığını görebiliyorlar ve bir şekilde bu prosedürleri, harika görünerek dışarı çıktıkça sıfır iyileşme süresi ile kazanmış oluyorlar. Instagram gibi sosyal medya platformlarının hepimizi etkilediği hızlı tempolu bir toplumda yaşıyoruz ve insanlar işlerin hızlı ve verimli bir şekilde yapılmasını istiyor, ancak uygun bir fiyat noktası ile daha erişilebilir kılıyor. Burun dolgusu da en az çene dolgusu kadar popüler hale geldi. O zaman gelin daha detaylı inceleyelim bu konuyu.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Burnunuzun, en az çene hattınız kadar yüz hatlarınızın dengesi ve uyumu üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Burnunuzun şeklini iyileştirmek için, özellikle kapsamlı ve maliyetli estetik ameliyatlardan kaçınmak istiyorsanız, çok etkili bir seçeneğiniz var. Sadece birkaç yıl önce, daha düz, daha pürüzsüz veya daha kalkık bir burun istiyorsanız, cerrahi rinoplasti tek tedavi seçeneğiydi. Artık ameliyatsız burun şeklini iyileştirmek isteyen hastalar için heyecan verici yeni bu alternatif “burun dolgusu”dur. Geleneksel cerrahi rinoplasti, altta yatan yapıda kalıcı değişiklikler yaparak burnun şeklini ve boyutunu değiştirirken, cerrahi olmayan rinoplasti, ihtiyaç duyulduğu yerde buruna hacim kazandırmak için geçici dermal dolguları kullanır.

Cerrahi olmayan bir rinoplasti, burun dolgusu sekiz aydan bir buçuk yıla kadar kalıcılığını sürdürebilir, bu noktada dolgu maddesi parçalanır ve doğal süreçlerle vücudumuzu terk eder. Vücudunuz yüz dolgusunu attığında ve eridiğinde burnunuz deforme veya şekilsiz görünmeyecek - basitçe orjinal boyutuna ve şekline geri dönecektir, Kemik yapısında invaziv kesikler ve iyileşme süresi olmaksızın burun ameliyatı, hızlı ve tatmin edici sonuçlar arayan hastalar için mükemmel bir seçenektir. Burun dolgusu çok az iyileşme süresi ile minimal invaziv bir “sıvı rinoplasti” kolaylığı sunsa da, bu prosedür hyaluronik asit bazlı dermal dolgu maddelerini, burnun yapısını ve nasıl yapılacağını derinlemesine anlayan önde gelen bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Burun Dolgusu hangi sorunları düzeltmeyi hedefler?

 • Burun dışındaki çukurları, boşlukları ve çöküntüleri gizler.

 • Burun kıvrımlarını veya tümseklerini gizler.

 • Eğri veya asimetrik bir burnun görünümünü düzeltir.

 • İlk rinoplastinizi gözden geçirin ve ameliyat sonrası kusurları düzeltin.

 • Burun ucunu düzeltmeyi veya hafifçe kaldırmayı

 • Burun köprüsünü düzleştirmeyi ve yükseltmeyi

 • Kırık burundaki kozmetik kusurları gidermeyi

 • Asimetrik burun deliklerini dengelemeyi hedefler.

Burun Dolgusu Riskleri ve Sınırlamaları:

Burun dolgusu için gelen kişilerin bu işleme girmeden önce avantaj ve dezavantajlarını tam olarak anlamaları önemlidir. Burun dolgusunun özellikle çene dolgusundaki enjeksiyon tekniğine oranla çok daha ince çalışılması gereken bir prosedür olduğunu unutmamalıyız. Burun kemik ve kıkırdakların ahenginde, detay çalışma gerektiren hassas bir organımızdır. Dermal dolgular uzun süreli sonuçlar sağlasa da kalıcı prosedürler değildir ve gerekli büyütme miktarına bağlı olarak 8 ayda bir veya daha kısa aralıklarla tedavi ve rötuş prosedürlerine devam edilmesi gerekir.

Bu prosedür noninvaziv olmasına rağmen şişlik, morarma veya kızarıklık gibi istenmeyen kısa süreli yan etkiler gösterebilir. Bununla birlikte, tüm hastalar prosedürlerini takiben bunu yaşamaz, bu nedenle prosedür tamamlandıktan sonra normal rutininize hemen dönmek mümkündür.

Ameliyatsız rinoplastinin en büyük faydalarından biri, işlemin geri dönüşümlü olmasıdır. Bu, herhangi bir nedenle memnun kalmazsanız, hyaluronik asit dolgu maddelerini hemen çözmek için noninvaziv enjeksiyonlar yapılabileceği anlamına gelir.

Burun Dolgusu sonrası iyileşme süreci:

Bu ameliyatsız bir rinoplasti olduğu için yatak istirahatine veya iyileşme süresine gerek yoktur. Hastalar, uyuşukluk veya rahatsızlık endişesi olmadan evlerine günlük aktivitelerine dönebilirler. Enjekte edilen bölgelerde uyuşma veya şişlik olabilir, ancak bu yan etkiler nadirdir ve birkaç gün içinde geçeceği için ek tedavi gerektirmez.

Neden Burun Dolgusu Tercih Etmeliyim?

Yüzün merkezinde yer alan burun, yüz ve genel estetik görünümde önemli rol oynar. Quartz klinikte burun dolgusu, cerrahi rinoplasti ile ilişkili riskler ve iyileşme süresi olmadan estetik açıdan hoş bir burun oluşturmak için kullanılabilen minimal invaziv bir işlemdir. Ameliyatsız bir burun estetiği, aşağıdakiler dahil bir dizi fayda sağlar:

 • Güvenli prosedür

 • Anesteziye gerek yok.

 • Kesi ve yara izi yok.

 • Tedaviden hemen sonra gözle görülür sonuçlar

 • Geliştirme için çok yönlü

 • Önemli oranda estetik iyileştirme

 • Doğal görünümlü sonuçlar

Çene Dolgusu İstanbul ve Burun Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için Quartz Clinique +90 542 464 74 33 ‘den veya +90 212 241 46 24 ü arayarak hemen ulaşabilirsiniz!

Özel Quartz Poliklinik:

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook: @quartzclinique

Instagram: @quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
--heisenberg--

O yıldızlar sansür amaçlı değildir umarım? :D

despresso

iyi de o gözlere koyduğunuz yıldızlar ne alaka?

Görüş Bildir