Bursa'nın Yeni Başkanı Erkan Körüstan

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bursaspor'da Körüstan Dönemi

Bursaspor'da İbrahim Yazıcı'nın vefatı nedeniyle yapılan olağanüstü kongrede başkanlığa Erkan Körüstan seçildi.2120 oyun 791'ini alan Erkan Körüstan Bursaspor'un yeni başkanı oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Bursa'nın Yeni Başkanı Erkan Körüstan

Bursaspor'un 49'ncu Olağanüstü Genel Kurulu'nda 791 oy ile rakiplerini geride bırakan Erkan Körüstan, Yeşil-beyazlı kulubün 24'ncü başkanı oldu.

Oylama sırasında zaman zaman yaşanan gerginlikler sırasında bazı kişiler arasındaki tartışma yumruklaşmaya kadar uzandı. Bu gerginlik nedeniyle oylamaya zaman zaman ara verildi. Özellikle yeni üyelerin oy kullandığı bölümde sinirler iyice gerildi. Yumruk atan bir kişi güvenlik görevlileri karga tulumba salonun dışına çıkarttı. Olaylar Çevik Kuvvet ekiplerinin oyların kullanıldığı alana inmesiyle son buldu.

REKOR KATILIM OLDU

Saat 23.00 itibariyle kongreye 2 bin 361 üye katıldı. Bu katılım Bursaspor kongrelerine rekor katılım olarak notlar arasına girdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise 23.40'da salona gelerek oyunu kullandı. Açılan 7'nci sandık sonrasında 236 oy geriye düşen Hayri Yazıcı İlhan Uslu ve arkadaşları salonu terk ederken, Erkan Körüstan ve ekibinin tek tek rakiplerinin ellerini sıkıp kutlaması alkış aldı.

2 bin 100 oyun kullanıldığı ve 8 oyun geçersiz sayıldığı Genel Kurul sonucu Erkan Körüstan Bursaspor'un 24'ncü başkanı seçildi.

KÖRÜSTAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Bursaspor'un seçimle işbaşına gelen 24'nci başkanı olan Erkan Körüstan resmi sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, "Kongreye katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Yarıştığımız tüm arkadaşların beni ve arkadaşlarımı tebrik etmesi Bursaspor'un birlik ve beraberlik içinde olduğunun en güzel göstergesidir. Alkışlarla aldığımız bu görevi Allah bize burada alkışlarla devretmeyi nasip etsin" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaBursasporoyun
Görüş Bildir