Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bursalı Sanatseverlere Müjde: Yepyeni Bir Kültür Merkezi "Sanat Mahal" Açıldı!

629PAYLAŞIM

İlksen Başarır, Didem Balçır, Mert Fırat ve Volkan Yosunlu önderliğinde Bursa'nın Nilüfer ilçesinde yepyeni bir Kültür Merkezi açıldı. Kültür-sanat camiasında yeni merkezi olmayı hedefliyorlar.

Sanat Mahal, yalnızca tanıdığımız bu ünlü isimlerin değil, aynı zamanda genç bir ekibin de ürünü.

İlksen Başarır, Didem Balçır, Mert Fırat ve Volkan Yosunlu ile genç bir ekip olan Nila Fırat, M. Tamer Uyar, Özgür Balcı, Hazal Dut ve Yağmur Mısırlıoğlu'nun el ele vererek yarattığı Sanat Mahal, 10 Ekim'de Bursalı sanatseverlerle buluştu.

Yalnızca sinema, tiyatro gösterimlerine ve konserlere değil daha pek çok şeye de ev sahipliği yapmayı amaçlıyorlar.

Sanat Mahal yerli ya da dünyanın farklı ülkelerinden nitelikli tiyatro oyunlarının oynandığı yer olmanın dışında, oluşturacağı eğitim atölyelerinde çocuk ve yetişkin yaştaki katılımcılara hobi ve mesleki eğitim amaçlı atölye imkânları sunacaktır.

Yalnız Sanat Mahal ekibinin değil, konuk tiyatroların da ev sahipliğini yapacaklar.

Ayrıca kendi prodüksiyonlarının dışında konuk tiyatrolara ev sahipliği yapacak, sinema salonlarında bağımsız filmlerin seyirciyle buluşma noktası olacak ve çeşitli müzik gruplarının Bursa’da konser yapmalarına olanak sunacak. Ayrıca, belli aralıklarla düzenlenecek olan imza günleriyle çağdaş edebiyatın önde gelen yazarları ile Bursalıları buluşturacak.

Tüm bunların yanı sıra bir de Sanat Mahal Kitabevi mevcut!

Sanat Mahal kitabevi, kendi seçkisini sunmakla kalmayıp bütün öğrenci ve okuyucuların ihtiyaçlarına yönelik faaliyetini sürdürmeyi arzuluyor. 

Bir de kendilerini tanıtmayı tatlı bir sunumla bitirmişler: "Pek tabii ki bütün bu süreçte sıcak çayımız kafemizden eksik olmayacak, keyifli bir çalışma ve buluşma alanı sunacaktır."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erhanceylan1905

mükemmel bir gelişme ve fırsat, umarım değerini bulur..

enes.bayrak.79

tam da yerine açıldı. "çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı" Görüklede faaliyet gösteren SANAT MAHAL Görüklede ikamet eden on binlerce öğrenciye adeta hediye gibi oldu.

lakin

Bursalı sanatseverler mi? İçeriği hazırlayan arkadaş hiç Bursa'ya gitmemiş sanırım. Ayrıca İnegöl'de mutlaka köfte yesin etrafı gözlemlesin derim.

irem-donmez

Bursalıyım ve sanatseverim. Az olmamız hiç olmadığımız anlamına gelmez :)

lakin

Biri geldi, geri kalan 2 kişi bakalım ne zaman uğrar içeriğe.

ersel-umit

Bursa'da evden dışarıya çıkmadın sanırım.

Görüş Bildir