Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bursa'da Tartıştığı Kadını Öldüren Uzman Çavuşun Yargılanmasına Devam Edildi

0PAYLAŞIM

Bursa'da Tartıştığı Kadını Öldüren Uzman Çavuşun Yargılanmasına Devam Edildi

BTÜMÖRSE Anadolu Ajansı - Bursa'da tartıştığı bayanı silahla öldüren uzman çavuşun suçlanmasına devam edildi.

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki mahkemeye, tutuklu maznun Aydemir K, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'nde SEGBİS yaşanan irtibat meseleyi sebebiyle katılamadı. Taraf avukatları ile maktulün bazı yakınları ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada şahit olarak dinlenen Uzman Çavuş Ramazan B.Ş, vaka günü maktul Sosin Küçükgüven ile maznunun buluşup konuşmaya başladığını, daha sonra ise silah sesi dinlediğini söyledi.

Maktul ile maznun tarafına baktığında kadının yere düştüğünü gördüğünü belirten şahit, maznuna doğru koşarak "yapma" diye haykırdığını anlattı.

Şahit Uzman Çavuş Cavit Ş. ise Küçükgüven'in taksiyle geldiğini, nizamiyeden girdiğini ve Aydemir K. ile içeride buluştuklarını dile getirdi.

Daha sonra Aydemir K'nin taksiciyle görüşerek kadının yanına gittiğini aktaran Cavit Ş, "O sırada arkam onlara dönüktü. Ramazan uzman çavuş ile konuşurken silah sesi geldi. Biz parkın oradaki gençlerin oyuncak silah attıklarını düşünerek oraya baktık, silah sesi devam ediyordu. O tarafa doğru bakınca, Ramazan Bey 'yapma' diye bağırdı, ikimiz birden koştuk. Kadın yere düşmüş vurulmuştu. 112'yi aradık. Aydemir, silahı polise teslim etti." dedi.

İddia makamı, maznun ile maktulün yaptığı telefon görüşmelerinin çözümleri ve vaka gecesi aralarında yaşanan münazaralarından eylemin tahrik altında reelleştiğinin, maznunun atılı kabahati böylece işlediğinin anlaşıldığını belirterek, müebbet mapus cezası ile tahrik indirimi arz etti.

Maktulün ablası Samiye K. de hadisenin askeri birlik içinde olduğunu, bu sırada değişik rütbeli askerlerin müdahale ederek kız kardeşinin öldürülmesini yasaklayabileceklerini söyledi. Davacı olduğunu belirten Samiye K, maznunun en ağır biçimde cezalandırılmasını istedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile müşteki vekilleri ise maznuna tahrik ve takdiri indirim maddelerinin uygulanmamasını arz etti.

Maznun avukatı da tahrik indirimi uygulanmasını ve maznunun tutuksuz suçlanmasına karar verilmesini istedi.

Maznunun tutukluluk halinin devamına karar veren duruşma kurulu, mahkemeyi erteledi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir