Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe İstifa Etti: 'Partimiz ve Liderimiz ile Ters Düşmeyeceğiz'

Anasayfa > Gündem

Görevi bırakması beklenen ve bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası istenen üç belediye başkanından biri olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, görevini bıraktığını açıkladı. Altepe 'Ömrünü bu davaya adamış biri olarak kavgadan yana hiç olmadım. Liderimizle ters düşmeyeceğiz, bize yakışanı yapacağız. Bu şartlarda ülkeme hizmet imkanım kalmadığı ortadadır' dedi. 

Son günlerdeki gelişmelerin Bursa’nın değil Türkiye’nin gündemi olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Altepe şöyle devam etti: 

'Dedikodu ve şüphe oluşturacak tüm işlerden kaçındık. Kimseye menfaat ve haksız kazanç temin etmedik, bunlara da dikkat ettik. bizler de dedikoduya vesile olmaması amacıyla belediye başkanı görevine başlayınca tüm iş yerlerimi kapattım. Ve belediye başkanı olarak hizmet ettim. Bursa ile yatıp kalktık, herkesin fikrini aldık, yeter ki katkı sağlasınlar. Tüm bursa dinamikleriyle birlikte, kent konseyi ve eski belediye başkanlarımızla herkesle el ele çalıştık. Tüm kurum kuruluşlarla da başta belediyelerimiz olmak üzere, parti teşkilatlarımızla örnek bir uyum sergiledik. Bunların sonucunda güzel bursamıza binlerce eser kazandırdık. 

Her girdiğimiz seçimlerden de zaferle çıktık. En son 16 Nisan referandumunda da 6 büyük şehirde de yüzde 50’nin üzerinde oy alma başarısını gösterdik. Yolsuzluk, tembellik ve istismarla hiç suçlanmadık. Bursa halkı karşısında güven oranımız ve puanımız hiç düşmedi. Her zaman için güvenimizi koruduk.'

Tüm bağlılığının Milli Selamet, Refah, Fazilet ve AK Parti olarak devam ettiğini vurgulayan Altepe, açıklamasında "Başka hiçbir camiayla da bağımız bulunmamakta" vurgusu yaptı.

Tüm bağlılığının Milli Selamet, Refah, Fazilet ve AK Parti olarak devam ettiğini vurgulayan Altepe, açıklamasında "Başka hiçbir camiayla da bağımız bulunmamakta" vurgusu yaptı.

'Fakat son günlerde özellikle bizimi için çok değerli olan, gözbebeğimiz AK Parti’nin yönetimi tarafından ülke genelinde başlatılan yeniden yapılanma, değişim ve dönüşüm projesi adı altında bir eylem başlatıldı. Duyuruldu ki Bursa da bu uygulamanın içinde yer alıyor. 39 yıllık siyasi hayatımızda, buradaki tüm bağlılığımız Milli Selamet, Refah, Fazilet ve AK Parti olarak devam etti. Görevlerimizi şerefimizle yapmış olduk. Başka hiçbir camiayla da bağımız bulunmamakta. Böyle bir teşkilat terbiyesi ve tecrübesi olan ömrünü bu davaya adamış biri olarak, hem siyasi görevlerde hem de belediye görevlerinde hep hizmet hep işbirliği konusunda adımlar attım. İbadet olarak gördüğüm bu yolda kavgadan yana hiç olmadım, muhalefette 10 yıl eski belediye başkanlarıyla da yaşadık. Kent kültürünü de ortaya koyduk.

Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya da yanaşmayacağız. Bu şartlarda da ülkeme hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Ben de belediye başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Alnımız ak, başımızda dik. Özellikle bizi değerli oylarıyla seçen partili veya partisiz bizden hizmet bekleyen tüm Bursalı hemşerilerimin anlayışla karşılayacağını biliyorum.'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifa etmeyeceğini Başbakan Yıldırım'a ilettiğini söylemişti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifa etmeyeceğini Başbakan Yıldırım'a ilettiğini söylemişti.

Altepe, geçtiğimiz günlerde kendisine uzanan mikrofonlara ise "İşimizin başındayız" demişti 📹

Bosna Hersek’teki törenlere katıldıktan sonra geçen cuma günü Türkiye’ye gelen Recep Altepe, Atatürk Havalimanı’nda istifası ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada 'İşimize devam ediyoruz. Bursa’ya dönüyorum. İnşallah görev devam edecek. Şu anda açıklanacak bir şey yok. Görevimin başındayım' demişti.

Recep Altepe, kamuoyunda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asker arkadaşı” olarak biliniyor.

Recep Altepe, kamuoyunda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asker arkadaşı” olarak biliniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Tuzla Yedek Subay Piyade Okulu’nda aynı dönemde askerlik yapmışlardı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarihinde üst üste iki dönem seçilen ilk başkan olmuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarihinde üst üste iki dönem seçilen ilk başkan olmuştu.

Recep Altepe, 2004 yılı yerel seçimlerinde AKP´den Osmangazi Belediye Başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na seçilen Altepe, 30 Mart 2014 seçimlerinde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarihinde üst üste iki dönem seçilen ilk başkan oldu.

Erdoğan, Balıkesir ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarıyla birlikte Altepe’nin de istifasını istemiş, aksi takdirde neticenin ağır olacağını söylemişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
116
56
15
10
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Tate Langdon

Kesin istifasını verdikten sonra fake bi hesaptan Twitter'a girip "Sizi özleyeceğiz başqanım" tarzı bi tweet atmıştır hahahahahhahahaha

ekis jord

alnimiz ak dediginde bi gulesim geldi, ama aglanacak halimize gulesim geldi..