Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Burcunuza Göre Dekorasyon Tarzınız Nasıl?

23PAYLAŞIM

1. Koç

Koç burcu aksiyon sever, enerjiktir. Birden fazla şeyi eş zamanda yapmaya çalışır. Çoğu zaman her işe kafa göz girdiği için organize olamaz, çoğu girişimini böyle mahvettiği bilinir. Evinde basit, minimalist bir dekorasyonu tercih etmesi onun hayrına olur. Yani, diyebiliriz ki kendisi organize olamayan Koç’un evi kolayca organize olsun ki bir de bu derde düşmesin. Üstelik, etrafının düzgünlüğü zihnine daha berrak fikirlerin gelmesine sebep de olacaktır. Enerjisini de yitirmemesi için kırmızı, turuncu gibi renkleri kullanmasında fayda var.

2. Boğa

Konfora ve lükse düşkün Boğa’nın evine de farklı bir bakışla bakmasını beklemiyoruz tabii. Güzel olsun, şık olsun, rahat olsun… Mobilyalar kaliteli, müzik sistemi son model olsun… Mutfağında her türlü ekipmanı olsun… Kaz tüyü yorganı, dev koltukları olsun... Mümkünse, en iyisi en ucuza mal edilmiş olsun. Olsun da olsun.

3. İkizler

Her türlü yeni fikre ve değişikliğe açık olan İkizler, her yere adapte olabilir. Çadırda da çok rahat edebilir, 5 yıldızlı otelde de… Yeni trendleri takip eder, modernliği sever. Arkadaş canlısı İkizler’in salonu toplanmalara ve partilere uygun olmalıdır. Evinin dekorasyonu aklını açacak, fikrine fikir katacak acayiplikte de olmalıdır. Bir araya asla gelmez gibi duran nesneler İkizler’in evine de ruhuna da pek yakışır.

4. Yengeç

Evcimen Yengeç’in biricik evi, elbette ki en kıymetlisidir. Sıcacık olmalıdır evi, oraya gelen annesinin evine gelmiş gibi hissetmelidir. Sanki ev taş bir bina değil de koruyucu güçleri olan canlı bir varlıktır Yengeç için. Gelenekselliği de sever, evini süsleyip püslemeyi de… Özellikle mutfağı büyük olmalıdır ki ailesini, arkadaşlarını ağırlasın; yedirsin içirsin. Sıcak bir battaniye, kocaman içine gömülmelik bir koltuk dediniz mi Yengeç için hayat durur. Koltuğa yumulur.

5. Aslan

Gösterişli Aslan’ın evi, hiç ondan geri kalır mı? Elbette kendi dizayn edecek ve onunla gurur duyacaktır. Şık, egzotik mobilyalar, etrafta aynalar, stoklanmış her an ikram edilmeyi bekleyen içkiler, o yemek pişirirken birilerinin yakınında olmasını sağlayacak mutfak yerleşkesi… Kısacası diyebiliriz ki evi, onun sahnesidir.

6. Başak

Titiz ve detaycı Başak’tan düzen içinde bir evden başka ne beklenebilir ki? Evin her detayı düşünülmemişse, orada bir Başak’ın varlığından söz edilemez. Başak’ın evinde hakim olmadığı tek bir santim olamaz, deposu olmayan evde Başak duramaz. Her şey yerli yerinde, her şey tertemiz, her şey düzgün bir evdeyseniz, bilin ki orada bir Başak yaşıyor.

7. Terazi

Terazi’nin evinde tatlı bir uyum hissedersiniz. Duvardaki tablodan masadaki vazoya, aynalardan lambalara kadar bir zerafet ve estetik vardır evinde. Sanki bir resim yapmıştır Terazi, ya da bir beste. Hem güzel hem de kaliteli bir nesne için para harcamaya hiç çekinmez. İşlevsiz bile olsa, evindeki nesnelerin estetik olması yeterlidir. Havadar olsun bir de evi, koca veranda veya balkon; geniş camlar… Ohhh, belki bir de pikap! Değmeğin Terazi’nin keyfine…

8. Akrep

Ketum Akrep’in evi, aslında onun için bir sığınaktır. Dış dünya ile bağlarını bu vesileyle keser. Evinde gizemli bir hava vardır Akrep’in. Bir eşya eğer bir yerdeyse, onu oraya koymakta bir kastı vardır. İçeri girdiğinizde esrarengiz bir hava sarar sizi, sanki keşfedilmeyi bekleyen bir şeyler vardır. İpeksi örtüler, kadife yastıklar, deri koltuklar… Evi de kendisi gibi cazibeli ve ilgi çekici; pek tabii seksidir.

9. Yay

Yay’ın evi onun seyyahlığının, entelektüel merakının bir yansıması gibidir. Etrafta bolca kitap, uzak diyarlardan toplanıp getirilmiş süsler, fotoğraflar… Lüksle çok işi olmaz Yay’ın… Eşi dostu gelsin, koca minderlerin üzerine otursun, scrabble oynasınlar, muhabbet koyulaşsın, kahkahalar atılsın… Yay’ın evinde keyif olsun, bereket olsun… Ha, dağınıklığı da varsın olsun.

10. Oğlak

Disiplinli ve mükemmeliyetçi Oğlak, evinde de aynı ciddiyettedir. Evindeki her şey belli bir bütünlük içindedir. Çoğu Oğlak’ın kendin çalışma odası olur, burada yalnız uzun vakitler geçirmeyi tercih eder . Mutfağı da ekseriyetle kıymetlidir. Kullanışlı büyükçe bir mutfak onu mest etmeye yeter. Çalışma odası ve mutfak arasında tüm hayatını geçirebilir.

11. Kova

Ultra modern ekipmanlar, ileri teknoloji ürünler: İşte Kova'nın evinde ilk göze çarpan eşyalar! Yenilikçi ne varsa Kova edinmek ister; bir de ışın kılıcı olsun; bir de uçan kaykayı... Malum aklı havadadır biraz Kova'nın. Kablolar, şarj edilebilir piller, şarj aletleri etrafta sıklıkla görülür. Mobilyalarını camdan ve metalden seçer. Bir eve geldiğinizde kendinizi bir sonraki yüzyılda hissediyorsanız; bilin ki o ev bir Kova tarafından dekore edilmiştir.

12. Balık

Narin ve hayalperest Balık'ın, evi bir hoş olmalıdır; zerre karamsarlık istemez hassas bünyesi. Her türlü moddan çabuk etkilendiği için; evin havadar, güneşli olması, ona hayat enerjisi aşılaması çok önemlidir. Yoksa hemen içi sıkılıverir, depresif bünyesi harekete geçer. Balık'ın evinde özel köşeler ve alanları olur. Şu köşe kitap okuma köşesi, şurası sohbet köşesi, burası da film izleme köşesi gibi... Her Balık'ın içinde bir sanatçı yattığından; evi de onun artist ruhunu yansıtır. Evini dekore etmek, bir tablo yapmak gibidir onun için. Kendileri, ilham verici ev sahipleridir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dark-tower

anlatılana göre yengeç miyim kedi miyim bilemedim amk.

yonca.szgn

Yay:Yay’ın evi onun seyyahlığının, entelektüel merakının bir yansıması gibidir. Etrafta bolca kitap, uzak diyarlardan toplanıp getirilmiş süsler, fotoğraflar… Lüksle çok işi olmaz Yay’ın… Eşi dostu gelsin, koca minderlerin üzerine otursun, scrabble oynasınlar, muhabbet koyulaşsın, kahkahalar atılsın… Yay’ın evinde keyif olsun, bereket olsun… Ha, dağınıklığı da varsın olsun.

Görüş Bildir