Burak Yılmaz'dan Şoför Kavgasına Yeni Açıklama: 'Ülkemden Özür Diliyorum'

 > -
Abone ol

İETT şoförüyle kavga etmesiyle ilgili daha önce "O olayda hiç suçum yok, valeden kaynaklandı" diyen Burak Yılmaz görüntülerin çıkmasıyla konuya açıklık getirmişti. Yılmaz bu kez sosyal medyadan yaptığı yeni açıklamayla gündemi böyle bir konuyla meşgul ettiği için özür diledi.

Milli futbolcu Burak Yılmaz ortaya çıkmasının ardından oldukça konuşulan İETT şoförüyle arasında geçen kavgaya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Refleks ile aracın kapısına vurdum"

"08/12/2016 tarihinde bir halk otobüsü personeliyle aramda geçen tatsız münakaşaya ilişkin olarak bu açıklamayı yapmaya gerek duydum. Öncelikle belirtmek isterim ki "linç kültürü" nün güzel ülkemde her alana hakim olması beni çok üzmektedir. Olayın aslına gelirsek; Aracımı görevli vale arkadaşımıza teslim ederek yolun karşısına geçmekte iken otobüsün aynasının kafamı teğet geçmesi sonucu refleks ile aracın kapısına vurdum. Kendi aracım ile otobüs arasında kaldım ve ezilme tehlikesi yaşadım. Akabinde otobüs şöförü aracı durdurdu ve bana küfür etti. Ben kendisine "abi" diye hitap ederken ve "babam yaşındasın" derken , o bana sopa ve küfür ile karşılık verdi.

Burak Yılmaz'ın Otobüs Şoförüyle Kavga Etmesini Yüksek Dozda Mizahla Yorumlayan 20 Kişi - onedio.com
Burak Yılmaz'ın Otobüs Şoförüyle Kavga Etmesini Yüksek Dozda Mizahla Yorumlayan 20 Kişi - onedio.com

Burak Yılmaz'in İETT şoförüyle kavga ettiği o görüntüler

"Ülkemden özür diliyorum"

Dikkatsizce araç kullanan, küfür eden ve sopa ile bana vurmaya kalkan şahıs ile ilgili olarak hiç bir şekilde adli ve idari işlem yapmadım ve şikayette bulunmadım. Bu tatsız olayın büyümemesi ve kapanması adına da gazeteci arkadaşlarımıza detayları anlatmadım. Ancak aradan 10 gün geçtikten sonra görüntüler basına servis edildi. Şöför arkadaşımız kanal kanal gezmeye başladı. Çok acı olaylar yaşadığımız şu dönemde bu tatsız olay gündeme taşındı. Son olarak kimsenin ekmeği ile oynamam mümkün değildir ve öğrendiğim kadarı ile de İETT, şoför beyin iş akdini feshetmemiştir. İETT kendi bünyesinde konuya ilişkin tahkikat başlattığını kamuoyuna duyurmuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliğe dayanışmaya en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde, kendi adıma üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum. Yine de gündemi böyle bir konu ile meşgul ettiğim için canım ülkemden özür diliyorum."

Burak Yılmaz'la tartışan şoförün işten atıldığına dair iddialar gündeme gelmiş, İETT ise bir tahkikatın başlatıldığını ve sürecin devam ettiğini açıklayıp işten çıkarma iddialarını yalanlamıştı

Burak Yılmaz'la Tartışan Şoför İşten Atıldı mı? - onedio.com
Burak Yılmaz'la Tartışan Şoför İşten Atıldı mı? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir