Baba Ocağından, Anne Sıcaklığından Ayrılıp Eve Çıkanların Yüzleştiği 13 Acı Gerçek

410PAYLAŞIM

Özellikle karantina döneminde bu istek daha da arttı. Yıllardır hayalini kurduğunuz 'eve çıkma' fikrini gerçekleştirdiğinizde evdeki hesap çarşıya uymayabilir. İşte sizi bekleyen 13 acı gerçek!

1. Bulaşıklar kendi kendine yıkanmıyor. Hepsini anneniz elleriyle tek tek diziyordu. Şimdi o bulaşık yığınıyla baş başasınız. Yapacak bir şey yok, haydi iş başına...

2. Her gün ev yemeği yemekten sıkılmıştınız ama bu sefer de evde yemek pişiremiyor, yetişemiyor, her seferinde dışarıdan söylüyorsunuz. Bağırsaklarınız isyan etti, di mi?

3. Tıpkı bulaşıklar gibi, çamaşırlar da kendi kendine yıkanmıyor. Hatta inanmazsınız, şu yüzyılda ütü yapan robot bile yapılmadı hala. Neyse, çamaşırları yıkamazsanız donsuz kalırsınız, bizden söylemesi...

4. Her şey çok pahalı, di mi? Yarım kilo kıyma alayım deseniz, dünya para. Hele 12'li tuvalet kağıdı, ateş pahası...

5. Ay sonunu getirmek, ayranın son yudumunu dönerin son lokmasına denk getirmeye benzer. Yazın bunu bir kenara...

6. Süper Mario babanız artık yanınızda değil. Patlayan ampulün yenisini takacak, bozulan sifonu siz tamir etmeye çalışacaksınız.

7. Ve o an; tuvalet kağıdının son yaprağıyla kaldınız. Seslenseniz, kimse yok. Yalnızlığın bu boyutunu hiç hesaplamamıştınız bizce.

8. Faturaları ödemezseniz elektriksiz, susuz, doğalgazsız, daha da kötüsü internetsiz kalırsınız. Her şeyi programlamalı, her faturayı zamanında ödemek için bir plan oluşturmalısınız. Babanız yıllardır boş yere didinmiyor sonuçta...

9. Yatağınızda mışıl mışıl uyurken, salondan gelen tıkırtıya kalkıp bakmak zorunda olan sizsiniz. Anneniz ve babanız artık yanınızda değil.

10. Tamamını yiyemeyeceğiniz için eve asla karpuz alamazsınız. Dram değil de ne??

11. Annenizin "Günün nasıl geçti?" sorusundan yıllardır bıkmıştınız, değil mi? Ama şimdi de yalnızlıktan, sessizlikten diliniz şişer. Konuşmak istersiniz, gününüzü anlatmak istersiniz ama yok işte...

12. Hastalandığınızda meyve soyup bıçağın ucuna takarak size uzatan babanız da, sıcacık tavuk suyu çorba yapan anneniz de yanınızda değil. Her şeyi kendi başınıza halletmek zorundasınız.

13. Kanepede uyuyakaldığınızda sabah her yeriniz tutulmuş bir şekilde kalkarsınız. Kimse üstünüzü örtmemiş, kimse sizi yatağa gitmeniz için kaldırmamıştır.

Gene de moralinizi bozmayın; yalnız kalmanın, kafa dinlemenin tadını çıkarın.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ffyakuza

Yalnız yaşamak kolay değil evet ama çok da zor değil size bağlı ne kadar zor olacağı. Hastalık kısmı bence illet olur onun dışında yalnız yaşamanın pek de bir zorluğu yok. Kısacası abartmayın. Yalnız yaşamak güzel şey kafa dinliyorsun.

Gizli Kullanıcı

Alışırsınız. Alıştıkça da bu sefer bu hayatı bırakmak zor gelir. Ana baba yanında artık 15 dakka bile duramadığınızı fark edersiniz. Ben bunlarla nasıl yaşamışım onca zaman diye düşünürsünüz bi süre sonra.

blue-blue

iç karatan kafa siken klasik onedio içeriği

pazartesi

18 yıldır bunların farkındayım, yaşım 31. herkesin sizinki gibi hoş bir ailesi olmayabiliyor. ya da kısaca ailesi olmayabiliyor.

erci-e

Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış...

mischaeurus1

Hepsine değiyor :D

Görüş Bildir