Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bülent Arınç: "Hesabı Olan Hesabını Verecek"

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Bülent Arınç: "Hesabı Olan Hesabını Verecek"

Bülent Arınç: "Hesabı Olan Hesabını Verecek"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, "Alnımız açıktır, başımız diktir, hesabı olan da hesabını verecektir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'nı ziyaret etti. Vakfın Başkanı Fatih Erbakan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüşen Arınç, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun ve Ordu'daki açıklamalarını hatırlatarak, İstanbul merkezli operasyona ilişkin sorusu üzerine Arınç, bunun her dakika, her an konuşulacak bir konu olmadığını belirtti.

Arınç, Türkiye siyasetinde siyasetçilerin zaman zaman bu tür suçlamalarla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Siyasetçiler veya onların yakınları bunlar başbakan olur, bakan olur, il başkanı olur, milletvekili olur, yani bu sıfatı taşıyan insanlarla ilgili olarak tarihin her döneminde, yakın tarihimizin uzak tarihimizin her döneminde suçlamalar ithamlar yapılmıştır. Bunların bir kısmı doğru çıkmıştır, bir kısmı yalan çıkmıştır" dedi.

Şuanda bir takım bakanlar ve bakanların çocuklarıyla ilgili bir suçlama, bir itham bulunduğunu aktaran Bülent Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu konuda bizim söyleyebileceğimiz tek şey şudur; yargı önünde bu iddia ve ithamlar araştırılmalı ve bunların sonucuna göre karar verilmelidir. Özellikle yolsuzluk gibi herkesin nefretle andığı bir suçlama karşısında Türkiye'de herkesin aynı duyarlılığı gösterdiğini de biliyoruz. Bunun için tek tek isim saymaya gerek yok. Kim suçlama karşısında kendini savunacaksa mevcut deliller karşısında yargı bir karar verecekse, buna saygılı olunmalıdır. Bu suçlamaları peşinen doğru kabul ederek, bir yargısız infaz yapmak, bir linç girişiminde bulunmak da fevkalade yanlıştır. Bunu söylemek istiyoruz.

Muhterem Erbakan Hocamızla ilgili olarak da geçmişte bazı suçlamalar yapılmıştır, hatta davalar açılmıştır. Ama o yargı kararlarının biz ne kadar yüz karası olduğunu bilen insanlarız. Dolayısıyla hayatında bu tür içinde hiç bir şekilde bulunmamış bulunması da mümkün olmayan aklen ve mantıken değerli siyasetçilerimiz de zaman zaman ithamlar karşısında kendilerini savunmak zorunda kalmışlardır. İlahi adalet, elbette tecelli eder ama bugünkü yargı önünde de mevcut iddia ve ithamların ne kadar geçerli olduğunu ancak bir mahkeme kararıyla görebileceğiz. Dolayısıyla şimdiden herkesi suçlu kabul etmek, hatta bunun daha ötesinde farklı ithamlarda bulunmak, bunun için gayri meşru birtakım yolları kullanmaya tevessül etmek çirkin olan budur. Alnımız açıktır, başımız diktir, hesabı olan da hesabını verecektir."

ARINÇ'TAN ERBAKAN VAKFI'NA ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Arınç, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı'nı ziyaret edip, Vakıf Başkanı Fatih Erbakan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü.

Fatih Erbakan'dan vakfın çalışmaları hakkında bilgi aldığını belirten Arınç, Erbakan müzesinin kurulması için çalışma yürütüldüğünü, bu konuda kendilerine düşeni yapmaya da hazır olduklarını söyledi.

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü

''Bugün siyasi hayatımızda karşılaştığımız pek çok olaya baktığımda muhterem hocamla birlikte olduğumuz zaman kazandığımız tecrübeleri de gündeme getirmek istiyorum. O, örnek bir siyaset adamıydı. Siyasetin niçin yapılması gerektiğini, siyasetin gayesini bizlere öğretmişti. Siyasette her zaman ahlakı, Allah rızasını üstün tutan bir insandı. Türkiye bugün ne kazandıysa, hem onun şahsında hem de arkadaşlarının gayretleriyle bu noktaya geldi.

Fazilet Partisi'nin kapanmasıyla yolda bir farklılaşma olduğunu ancak idealler, fikirler ve doğru düşüncelerin her zaman ve zeminde yaşadığını, yaşamaya da devam edeceğini aktaran Arınç, şöyle konuştu:

''O, ülkesini çok seven bir insandı, milletini çok seven bir insandı. İslam alemiyle çok yakın ilişkileri vardı. Bugün hem ümmetin çektiği sıkıntılarda hemde milletimizin çektiği sıkıntılarda gerçek sebepleri ortaya koymuş ve bu sebepler karşısında neler yapmamız gerektiğini ömrü boyunca bizlere telkin etmişti. Şimdi karşılaştığımız bazı olaylara bakarak görüyorum ki Necmettin Erbakan hocamız çok haklıymış, çok doğru düşüncelere sahipmiş. Her zaman, her geçen an hocamızın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor."

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçİstanbulRecep Tayyip ErdoğanSamsun
Görüş Bildir