Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bukowski'den İçkiye Methiye

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bukowskiden İçkiye Methiye

20. yüzyılın önemli Amerikan şair ve yazarlarından Charles Bukowski’nin içki içmek üzerine ...

Kaynak: http://kitap.radikal.com.tr/Makale/charl...

“Kendime bir içki koyarken içki içme sorununun ne olduğunu düşündüm. Eğer kötü bir şey olursa unutmak için içersiniz; iyi bir şey olursa kutlamak için. Hiçbir şey olmadığında da, bir şey olsun diye içersiniz.”

Charles Bukowski, Kadınlar

"İçmek, duygusal bir iştir. Sizi günlük hayatın rutininden alıp çıkarır. Sizi bedeninizden ve zihninizden uzaklaştırıp duvara fırlatır. İçki içmenin bir çeşit intihar olduğuna inanırım fakat bu sefer geri dönüp ertesi gün yeni baştan başlama şansınız vardır. Kendinizi öldürüp yeniden doğmak gibi. Sanırım ben şimdiye kadar 10 ya da 15 bin hayat yaşadım."

"birayı bırakmayın. bira kesintisiz akan kandır. bira sonsuz sevgilidir." Charles Bukowski, "how to be a great writer"

"galiba içmeye ihtiyacım var. 'aslında herkes içer ama sebebini bilmez'" Charles Bukowski, Kadınlar

"İçki satın aldığım dükkânları sık sık değiştiririm. Çünkü gece ve gündüz fazla miktarlarda içki aldığınızda, satış görevlileri sizi unutmuyor. Bir zaman sonra onların benim ne zaman öleceğimi merak ettiklerini düşünmeye başlıyorum. Muhtemelen böyle bir şey düşünmüyorlar ama bir adam senede 300 gün akşamdan kalma olursa, paranoyaklaşabiliyor." Charles Bukowski, Kadınlar

Sarhoş olmak güzeldi. Sarhoş olmayı her zaman seviyordum. Sarhoş olmak sizi açık ve net olan her şeyden uzaklaştırıyordu ve sonrasında artık kendinize açık ve net olamıyordunuz." Charles Bukowski, Ekmek Arası

"'Nasıl yani? Alkol tedavisi gördükten hemen sonra bile içmeye teşebbüs ettiğinizi mi söylüyorsunuz?' İçmeye en çok ihtiyaç duyduğunuz zaman o zamandı.'" Charles Bukowski, Factotum

"şimdi yeni sigaralar yakıp daha fazla içki döküyorum güzel bir mücadele oldu hâlâ öyle." Charles Bukowski, "cornered" (buzzfeed.com)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

İntiharkadınlar
Görüş Bildir