Bugün Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre, Batı bölgelerdeki yağışların zamanla ülkemizin büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Serik) ve Hatay çevrelerinde, gece saatlerinde Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Trakya, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar, Ülkemizin güney kıyılarında gökgürültülü sağanak, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, zamanla Ülkemiz'in kuzeybatısında kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde, akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Serik) ve Hatay çevrelerinde, gece saatlerinde Hatay, Osmaniye, K.Maraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır ve Elazığ çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel ve su baskını, görüş mesafesinde azalma, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Edirne ve Kırklareli'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

  • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı çok bulutlu, yağmurlu 7

AYDIN Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 15

İZMİR Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 15

MANISA Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 14

  • AKDENİZ

Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, kıyı kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Serik) ve Hatay çevrelerinde, gece saatlerinde Hatay, Osmaniye ve K.Maraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15

ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Serik) kuvvetli olması bekleniyor. 15

K.MARAŞ Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 10

MERSİN Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar, güneyi ile zamanla kuzeybatısında yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı, zamanla aralıklı yağmur yüksekleri karla karışık yağmurlu 5

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı, zamanla aralıklı yağmur yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 6

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

  • BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

BOLU Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, zamanla aralıklı yağmur yüksekleri karla karışık yağmurlu 5

KARABÜK Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, zamanla aralıklı yağmur yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Çorum çevrelerinin yüksekleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 11

RİZE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 10

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 10

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Van çevreleri, akşam saatlerinden itibaren batısı, gece kuzey ve batısı ile Şırnak ve Bitlis çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Elazığ çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle karla karışık yağmur ve kar, bölgenin güneybatısında yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatler ile akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçecek. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. 2

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatler ile gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. -7

KARS Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor. -9

VAN Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerinde kar yağışlı geçecek. Kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. 1

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Gaziantep ve Kilis çevrelerinin, akşam saatlerinde batısı, zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı zamanla bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu 8

DİYARBAKIR Parçalı zamanla bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 7

ŞANLIURFA Parçalı zamanla bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 8

SİİRT Parçalı zamanla bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 5

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBitlisBursaDiyarbakırErzurumHatayİstanbulKahramanmaraşKilisManisaMuğlaOsmaniyeSakaryaSamsunŞırnakTunceliVanYozgat
Görüş Bildir