Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey ve batı kesimlerde görülecek yağışların, Antalya ve Muğla kıyılarında yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden sonra Gümüşhane ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor..

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kıyılarımızda güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Muğla kıyıları ile Antalya ve batı ilçelerinde (Kemer, Kale, Kumluca, Kaş, Finike) yerel olarak kuvvetli (20-50mm) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA
    Bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ÇANAKKALE Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar,kuzeydoğudan (poyraz) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. 11

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, kuzeydoğudan (poyraz) kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. 10

  • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 15

  • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Antalya ve batı ilçelerinde (Kemer, Kale, Kumluca, Kaş ve Finike) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 17

ANTALYA

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların merkez ve batı ilçelerinde (Kemer, Kale, Kumluca, Kaş ve Finike) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 15

HATAY Parçalı bulutlu 14

MERSİN Parçalı bulutlu 17

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Konya, Yozgat, Aksaray, Kırşehir ve Nevşehir çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu geçecek. 9

ESKİŞEHİR Çok bulutlu ve yağmurlu 5

KARAMAN Parçalı bulutlu ve çok bulutlu 9

NEVŞEHİR Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 8

-BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Karabük ve Kastamonu çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 9

KARABÜK Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10

ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla Doğu Karadeniz kıyıları, Artin ve Gümüşhane çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak gece saatlerinden sonra Gümüşhane ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

RİZE Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 6

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -7

IĞDIR Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 4

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 4

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde sisli 10

KİLİS Az bulutlu 11

ŞANLIURFA Az bulutlu 12

SİİRT Az bulutlu 11

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumEskişehirFırtınaHatayİstanbulKaşMuğlaSamsunVanYozgat
Görüş Bildir