İzmir'e Fırtına Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre, bütün bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı bölgelerimiz parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve batısı, Ege ve Antalya ve Burdur ile gece saatlerinden itibaren İstanbul ve Yalova çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, batı kıyılarımızda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi ile Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-50 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

  • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Çok bulutlu, Bölgenin güney va batısı ile gece saatlerinden itibaren İstanbul ve Yalova çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde yarın (Cumartesi) sabah satlerinde kuvvetlice (30-50 Km/Saat)esmesi bekleniyor.

BİLECIK Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 11

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 16

ÇANAKKALE Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. 16

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlugece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 15

  • EGE

Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyılarının, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

AYDIN Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

İZMİR Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

KÜTAHYA Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

  • AKDENİZ

Çok bulutlu, doğusunun parçalı bulutlu, Antalya çevreleri ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Burdur çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 18

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

İSKENDERUN Parçalı ve çok bulutlu

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 18

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 9

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 6

KARAMAN Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 12

KIRŞEHİR Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 10

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 9

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 14

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli 10

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 16

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ARTVİN Parçalı ve az bulutlu 8

RİZE Parçalı ve az bulutlu 15

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 17

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 15

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 8

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -6

KARS Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -10

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 2

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu 12

KİLİS Az bulutlu 13

ŞANLIURFA Az bulutlu 14

SİİRT Az bulutlu 12

Haberin Tamamı İçin:

Marmara'ya Metoroloji'den Uyarı

Marmara'ya Metoroloji'den Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, rüzgarın Marmara'da Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak, doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6-8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini açıkladı. Fırtınanın Pazar akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklendiği belirtildi.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak...

Haberin Tamamı İçin:

İzmir'e Fırtına Uyarısı

İzmir'de etkili olan rüzgarın, fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

İzmir'de etkili olan rüzgarın Kuzey Ege'de gece saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak fırtınaya dönüşeceğinin tahmin edildiği bildirildi.

İzmir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İzmir'de etkili olan rüzgarın Kuzey Ege'de gece saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak, doğu ve kuzeydoğu yönlerden 7 kuvvetinde fırtınamsı rüzgar, öğle saatlerinden itibaren ise 8 kuvvetinde fırtına, Kuzey Ege açıklarında 9 kuvvetinde kuvvetli fırtınaya dönüşeceğinin tahmin edildiği belirtildi.
Fırtınanın pazar akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiğine değinilen açıklamada, kuvvetli rüzgarın neden olabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaİstanbulİzmirKütahyaSamsunVan
Görüş Bildir