Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre, sabah ilk saatlerde Göller Yöresi, Antalya, Afyonkarahisar, Ankara, Konya ve Gölcük çevreleri ile İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kastamonu ve Sinop çevrelerinde görülecek olan yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Rize, Artvin ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Gece saatlerinde Trakya, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile Doğu Karadeniz'in doğusunda kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize, Artvin ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, sel, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece saatlerinde Trakya, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Ege kıyıları ile Doğu Karadeniz'in doğusunda kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA
  Parçalı, doğusu çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerinde Gölcük çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya'da yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte gece saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOZCAADA Parçalı bulutlu 10

BURSA Parçalı ve çok bulutlu 8

ÇANAKKALE Parçalı bulutlu 9

İSTANBUL Parçalı bulutlu 9

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar çevrelerinin öğle saatlerine kadar yağmurlu yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (pazartesi) öğle saatlerine kadar hafif olmak üzere yağmur yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

AYDIN Çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu 13

İZMİR Çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu 12

KÜTAHYA Çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu 4

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi)sabah ilk saatlerde Antalya ve Göller Yöresi'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 15

ANTALYA Çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu, bu sabah ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı 16

MARMARIS Parçalı ve çok bulutlu 14

MERSİN Çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu 16

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Ankara ve Konya ile akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunun yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKSARAY Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 7

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde yağmurlu 6

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 4

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu 9

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yağmurlu, Kastamonu'nun iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu 4

KARABÜK Parçalı çok bulutlu 7

SİNOP Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 7

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu 7

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin (Hopa) çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.Rüzgarın; bölgenin doğunda, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 7

RİZE Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 8

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batısında yağmur, zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BİTLİS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2

VAN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur zamanla yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

KİLİS Parçalı ve çok bulutlu 11

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBursaErzurumİstanbulKilisKütahyaMarmarisSamsunVan
Görüş Bildir