Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Raporlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Raporlar

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğusu, Akdeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinde görülecek yağışların; yağmur ve sağanak, Marmara'nın kuzeydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Sivas, Kayseri, Eskişehir ve Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların, akşam saatlerinde Muğla, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batıda kuzeyli, doğu bölgeler ile zamanla Akdeniz ve İç Anadolu'da güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/Saat), akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, akşam saatlerinde Muğla, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/Saat), akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 Km/Saat) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale ve Balıkesir ile Bursa'nın kuzey çevrelerinin hafif olmak üzere, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli, akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Gökçeada ve Bozcaada çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 Km/S) eseceği bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri hafif olmak üzere, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 3

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 5

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı 4

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimleri yer yer kar yağışlı 3

  • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Muğla çevreleri, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey, akşam saatlerinde Güney Ege kıyı kesimlerinde güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 Km/Saat) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

AYDIN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 10

İZMİR Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 9

MANiSA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 8

  • AKDENİZ

Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Göller Yöresinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Batı Akdeniz kıyılarında güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi ile iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 11

ANTALYA Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı 14

FETHIYE Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 12

  • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Konya, Karaman, Kayseri ve Sivas, gece saatlerinde Eskişehir ile Konya çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve yer yer çok bulutlu 4

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 4

KIRIKKALE Parçalı ve yer yer çok bulutlu 5

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı 4

DÜZCE Parçalı çok bulutlu, yağmur ve yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 5

KARABÜK Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 6

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu 6

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 8

RİZE Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

SAMSUN Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

TRABZON Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin batısında yer yer sis bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve gece saatlerinde kar yağışlı 6

ERZURUM Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -1

TUNCELİ Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

VAN Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı 3

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

DİYARBAKIR Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

ŞANLIURFA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde sis bekleniyor. 9

SİİRT Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 7

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumEskişehirFırtınaİstanbulKayseriManisaMuğlaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir