Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde görülecek yağışların; Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) ve Adana'da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli sağanak, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Marmara'nın batısında 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu bölgelerde doğu ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz kıyı kesimleri,İç Anadolu'nun güney ve doğusunda kuvvetli (30-60 km/saat), Marmara'nın batısında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) ve Adana'da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli sağanak, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, yerel su baskını, görüş mesafesinde azalma, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rügarın Marmara, kıyı Ege, Akdeniz kıyı kesimleri,İç Anadolu'nun güney ve doğusu kuvvetli (30-60 km/saat), Marmara'nın batısında ve Kıyı Ege'de yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

BİLECİK Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

ÇANAKKALE Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

  • EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; Kıyı kesimşlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (50-70 km/s), şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

AYDIN Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10

DENİZLİ Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13

  • AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğu ilçeleri (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) ve Adana'da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş ve Anamur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı kesimlerde yer yer güneyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 13

ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 16

BURDUR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

MERSİN Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Anamur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

  • İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmur, gece ve sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, aralıklı yağmur, gece ve sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

KARAMAN Çok bulutlu, aralıklı yağmur 9

SİVAS Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

  • BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 9

KARABÜK Çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu 11

KASTAMONU Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu
6

ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

GİRESUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 14

RİZE Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 14

SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 15

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 16

  • DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN Çok bulutlu ve kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 7

ERZURUM Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -1

IĞDIR Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 5

VAN Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Diyarbakır, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde toz taşınımı görülmesi tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu 6

DİYARBAKIR Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu 4

ŞANLIURFA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

SİİRT Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer karla karışık, yüksekleri kar yağışlı 5

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBingölBitlisBursaDiyarbakırErzurumFırtınaHatayİstanbulKahramanmaraşKilisMalatyaMardinMuşOsmaniyeSamsunŞanlıurfaTunceliVan
Görüş Bildir