Dikkat! Meteoroloji'den 14 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz'in kıyı kesimlerinde genellikle yağmur ve sağanak, iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bolu, Karabük, Muş, Bitlis, Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar; Zonguldak, Bartın, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette; Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz ve Güney Ege Kıyıları'nda kuvvetli (30-50 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bolu, Karabük, Muş, Bitlis, Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar; Zonguldak, Bartın, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz ve Güney Ege Kıyıları'nda kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/Saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik) aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışının sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bilecik çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu 2

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 1

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu 2

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 2

 • EGE

Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney kıyılarında, kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/Saat) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı 2

AYDIN Parçalı bulutlu 9

İZMİR Parçalı bulutlu 7

MANİSA Parçalı bulutlu 7

 • AKDENİZ

Parçalı, doğusu çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Mersin ve Hatay çevreleri sağanak, Kahramanmaraş ve çevresinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı, çok bulutlu ve sağanak yağışlı 12

ALANYA Parçalı bulutlu 17

ANTALYA Parçalı bulutlu 16

MERSİN Parçalı, çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 2

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 0

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 3

NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 2

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda genellikle yağmur ve sağanak, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur, bölgenin iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/Saat) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN Çok bulutlu, il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yüksekleri karla karışık yağmurlu 6

BOLU Çok bulutlu, il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı 0

KARABÜK Çok bulutlu, il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı 4

ZONGULDAK Çok bulutlu, il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yüksekleri karla karışık yağmurlu 6

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile zamanla Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ARTVİN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 6

RİZE Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

TRABZON Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

 • DOĞU ANADOLU

Güney ve batısı ile akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

ERZİNCAN Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı
7

ERZURUM Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 1

VAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı
5

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, çok bulutlu ve bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şanlıurfa'nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 7

KİLİS Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

ŞANLIURFA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 8

SİİRT Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 8

Haberin Tamamı İçin:

Meteorolojik Uyarılar veya Değerlendirmeler

Meteorolojik Uyarılar veya Değerlendirmeler

Halen ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde devam eden yağışların, bugün (Cuma) akşam saatlerine kadar Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Adıyaman ile gece saatlerine kadar Bitlis, Muş, Diyarbakır ve Batman ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kadar Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, buzlanma ve don, ulaşımda aksama) tedbirli olunması gerekmektedir.

Yağışların; yağmur, Bolu, Karabük, Düzce'nin iç kesimleri, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBitlisBursaDiyarbakırErzurumHakkariHatayİstanbulKahramanmaraşKütahyaMersinMuşOsmaniyeSakaryaSamsunŞanlıurfaŞırnakVan
Görüş Bildir