Bugün Hava Nasıl Olacak?

-

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu, Tokat ve Erzincan çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun batısında batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 

RÜZGAR: Rüzgarın; Genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun batısında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Karadeniz'de görülecek yağışların, Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, dolu, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 26

EDİRNE Az bulutlu 27

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 23

KIRKLARELİ Az bulutlu 27

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu 23

İZMİR Az bulutlu ve açık 28

KÜTAHYA Az bulutlu 23

MANİSA Az bulutlu 28

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 26

ANTALYA Az bulutlu ve açık 22

HATAY Az bulutlu ve açık 26

ISPARTA Az bulutlu ve açık 24

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 21

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 21

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 23

KONYA Parçalı ve az bulutlu 24

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve az bulutlu 24

BOLU Parçalı , yer yer çok bulutlu 22

DÜZCE Parçalı , yer yer çok bulutlu 24

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 21

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü ile sabah saatlerinde Ordu ve Tokat çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 24

ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 17

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, doğusunda kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile sabah saatlerinden Erzincan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 10

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 21

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12

KARS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu 23

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 23

GAZİANTEPParçalı ve az bulutlu 25

SİİRTParçalı ve çok bulutlu 21

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu kuvvetli olmak üzere Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan, doğusu sabah kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, sabah batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan, akşam güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, öğleden sonra güneybatıdan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, akşam kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinBatmanBoluBursaDüzceErzincanErzurumFırtınaHatayIspartaİstanbulKarsKonyaKütahyaOrduRizeSamsunTokatTrabzonVanZonguldak
Görüş Bildir