Bugün Hava Nasıl Olacak?

15PAYLAŞIM

Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığı yarından itibaren ülke genelinde artacak. 

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı kesimi, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Muş, Batman, Mardin, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır'ın doğu ilçelerinde "kuvvetli" olması bekleniyor. 

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalarak, mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. 

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyıları, İç Anadolu'nun güneyi ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı kesimi, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Muş, Batman, Mardin, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır'ın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BURSA Parçalı zamanla çok bulutlu 10

EDİRNE Parçalı bulutlu 14

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 12

KIRKLARELİ Parçalı bulutlu 13

EGE 

Az bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin parçalı, ilk saatlerde yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR İlk saatlerde çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 7

İZMİR Az bulutlu 15

MANİSA Az bulutlu 15

MUĞLA Az bulutlu 13

AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 18

ANTALYA Parçalı bulutlu 20

HATAY Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 15

MERSİN Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde Anamur ve Silifke çevreleri, öğle saatlerinde ilk geneli sağanak yağışlı 18

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, ilk saatlerde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde bölgenin güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 7

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 7

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 7

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinde yağmurlu 8

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, öğle saatlerinde karla karışık yağmurlu 6

DÜZCE Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 9

KASTAMONU Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, öğle saatlerinde karla karışık yağmurlu 7

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 8

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenen yağışların, kıyı kesimlerde yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

AMASYA Çok bulutlu ve yağmurlu 8

ARTVİN Çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimi yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 9

SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

TRABZON Çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu 8

DOĞU ANADOLU 

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmur, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

ELAZIĞ Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12

ERZURUM Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 6

KARS Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 7

VAN Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı 7

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır'ın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 14

GAZİANTEP Çok bulutlu ve yağmurlu 12

SIIRT Çok bulutlu ve yağmurlu 11

ŞANLIURFA Çok bulutlu ve yağmur ve sağanak yağışlı 17

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz 'de sabah saatlerinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde Batı Karadeniz yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, sabah saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m; Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s), öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa); akşam saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

ÖNÜMÜZDEKİ 4 GÜN TÜRKİYE GENELİNDE HAVA

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir