Bugün Hava Nasıl Olacak?

-
Abone ol

Yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Samsun, Tokat, Konya, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • SİS UYARISI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 16

EDİRNE Az bulutlu 17

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 12

KIRKLARELİ Az bulutlu 17

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin parçalı, sabah saatlerinde yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer çok bulutlu 11

AYDIN Az bulutlu ve açık 19

İZMİR Az bulutlu ve açık 18

MANİSA Az bulutlu ve açık 17

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ADANA Parçalı yer yer çok bulutlu 17

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 20

HATAY Parçalı yer yer çok bulutlu 18

MERSİN Parçalı bulutlu 17

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Konya, Niğde, Kayseri ve Nevşehir yağmurlu, Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu 7

CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 7

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 10

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu 4

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu 10

DÜZCE Parçalı yer yer çok bulutlu 10

SİNOP Parçalı yer yer çok bulutlu 9

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu 12

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 7

ARTVİN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. 4

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 11

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 8

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu 6

ERZURUM  Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -4

KARS Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -4

VAN Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

DİYARBAKIR Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 11

SİİRT  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de ilk saatler fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan, öğle güneybatıdan, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu ilk saatler 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; doğu ve güneydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'in kuzeyinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir