Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
49PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tekirdağ-Çorlu, Balıkesir, Çanakkale'nin doğu ilçeleri, Kütahya ve Afyon çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Sakarya, Kocaeli, Kahramanmaraş, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, zamanla İç Anadolu'da kuvvetli (30-70 km/s), Güney Ege ile Batı ve Orta Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; ; İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Sakarya, Kocaeli, Kahramanmaraş, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(su baskını, Buzlanma, don olayı, tipi şeklinde kar yağışı, çığ düşme riski ve ulaşımda aksamalar) vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir, Tekirdağ-Çorlu ve Çanakkale'nin doğu çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BİLECİK Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -2

BURSA Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 1

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 1

İSTANBUL Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 2

EGE

Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu, bugün (Cumartesi) Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli, güneyinde zaman zaman kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) kısa süreli ve hafif kar yağışlı -3

AYDIN Parçalı bulutlu 7

İZMİR Parçalı bulutlu 5

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) kısa süreli ve hafif kar yağışlı -3

AKDENİZ

Parçalı çok bulutlu, Antalya il merkezi dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; gece saatlerinde karla karışık yağmurlu olması bekleniyor. 12

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğleden sonra kuzey ve doğu kesimleri ile Finike, Kumluca ve Kaş çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların yağmur ve sağanak, iç ve yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. 12

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğleden sonra kısa süreli ve hafif kar yağışlı -1

MERSİN Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; gece saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor .14

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusunda yerel olarak kuvvetli ve yer yer yoğun, kuzeybatısında hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu ve bugün (Cumartesi) hafif kar yağışlı -3

ESKİŞEHİR Çok bulutlu ve bugün (Cumartesi) hafif kar yağışlı -2

KAYSERİ Çok bulutlu, kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı -1

KONYA Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -2

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının; kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kıyılarında hafif, bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -2

KARABÜK Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 0

SİNOP Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışının bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor. 3

ZONGULDAK Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışının bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor. 1

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların; bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevreleri ile zamanla bölge genelinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ARTVİN Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı geçecek. Kar yağışının; bugün (Cumartesi) öğleden sonra kıyılarında, gece saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor .4

SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Kar yağışının; bugün (Cumartesi) öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 4

TOKAT Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışının; bugün (Cumartesi) öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 0

TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Kar yağışının; bugün (Cumartesi) öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 3

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının; Elazığ, Van ve Iğdır illeri dışında kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

ERZURUM Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışının; gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 0

HAKKARİ Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışının; bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor .-1

IĞDIR Çok bulutlu, bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmur, gece saatlerinde kuzeyinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIRÇok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

GAZİANTEP Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; gece saatlerinde karla karışık yağmurlu olması bekleniyor .7

MARDİN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; gece saatlerinde karla karışık yağmurlu olması bekleniyor. 7

ŞANLIURFA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli fırtına; gece saatlerinde Orta Akdeniz'de fırtına; Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; yoğun yağış anında zayıf.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7(40-60 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (60-90 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, güneyi 4,5 ila 5,5m, Görüş: Zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/s), gece saatlerinden itibaren 7 ila 9 (60-90 km/s), doğusu kuzeydoğudan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), gece saatlerinde kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğle saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), gece saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde, Dalga: Batı Akdeniz'de 4,5 ila 5,5m, doğusu 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinden itibaren 2,0 ila 3,0m; Doğu Akdeniz'de 1,0 ila 2,0m, gece saatlerinden itibaren batısı 3,5m ila 4,5m, Görüş: Zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir