Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde normallerin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • SİS UYARISI: Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

BURSA Az bulutlu, zamanla çok bulutlu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12

İSTANBUL Az bulutlu, zamanla çok bulutlu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12

KIRKLARELİ Az bulutlu, zamanla çok bulutlu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 15

KOCAELİ Az bulutlu, zamanla çok bulutlu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 13

EGE 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 2

İZMİR Az bulutlu 15

MANİSA Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 13

UŞAK Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 16

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 21

ANTALYA Az bulutlu ve açık 20

HATAY Az bulutlu ve açık 18

ISPARTA Az bulutlu ve açık 16

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 1

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 0

KAYSERİ Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 3

KONYA Parçalı çok bulutlu ve yer yer yoğun olmak üzere sisli 5

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 11

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 12

KASTAMONU Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 2

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 11

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 6

GÜMÜŞHANE Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 6

SAMSUN Parçalı bulutlu 13

TRABZON Çok bulutlu 14

DOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 0

KARS Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 0

MALATYA Az bulutlu ve açık 11

VAN Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 16

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 16

SİİRT Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 12

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 18

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anıda orta.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde pus ve sisli, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-0 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), Doğu Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, öğle batı ve güneybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş:İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir