Bugün Hava Nasıl Olacak?

16PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz kıyıları ile Hatay'ın yağmur ve sağanak, Karaman çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

BUZLANMA ve DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi, güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE Az bulutlu 9

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 12

KIRKLARELİ Az bulutlu 10

KOCAELİ Parçalı ve az bulutlu 14

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 7

DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 11

İZMİR Az bulutlu 12

MANİSA Az bulutlu 13

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kıyıları sağanak yağışlı 17

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

İÇ ANADOLU

Bölgenin kuzeyi az bulutlu, güney kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Karaman çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu 8

ÇANKIRI Az bulutlu 6

ESKİŞEHİR Az bulutlu 8

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu 8

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 8

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 11

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 6

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Az bulutlu 9

SAMSUN Az bulutlu 12

TOKAT Az bulutlu 9

TRABZON Az bulutlu 12

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu -2

KARS Az bulutlu -6

MALATYA Parçalı bulutlu 7

VAN Parçalı bulutlu 2

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bölgenin batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 12

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 10

ŞANLIURFA Parçalı yer yer çok bulutlu 14

SİİRT Parçalı bulutlu 12

DENİZLERDE HAVA

Batı ve Orta Akdeniz açıklarında fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de; doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), açıklarında 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s), akşam saatlerine kadar açıkları 8 (75 km/s), Antalya körfezi ile gece saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/s), Doğu Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (30-50 km/s), batısı kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Akdeniz ve Batı Akdeniz açıkları 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir