Bugün Hava Nasıl Olacak?

9PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Mardin, Şırnak, Samsun, Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri yağmur, Hakkari çevreleri ve Van'ın güney ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • SİS UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

BURSA Parçalı yer yer çok bulutlu 14

İSTANBUL Parçalı bulutlu 12

TEKİRDAĞ Parçalı bulutlu 12

EGE 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 8

DENİZLİ Az bulutlu 14

İZMİR Az bulutlu 15

MUĞLA Az bulutlu 14

AKDENİZ 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu 19

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 19

HATAY Az bulutlu 17

OSMANİYE Parçalı ve az bulutlu 18

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 8

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 8

KAYSERİ Parçalı bulutlu 4

KONYA Parçalı bulutlu 8

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve az bulutlu zamanla doğusu çok bulutlu gece saatlerinden sonra Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 8

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 12

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 8

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı bulutlu 7

GİRESUN Parçalı bulutlu 13

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif yağmurlu 13

TRABZON Parçalı, zamanla çok bulutlu 13

DOĞU ANADOLU 

Parçalı, bölgenin güneyinin çok bulutlu, Şırnak çevrelerinin yağmur, Hakkari çevreleri ve Van'ın güney ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Parçalı bulutlu -2

IĞDIR Parçalı bulutlu 3

MALATYA Parçalı bulutlu 10

VAN Parçalı ve çok bulutlu, güney ilçeleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 3

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Parçalı, bölgenin doğusunun çok bulutlu, Mardin çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu -2 11

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 0 14

MARDİN Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 6 8

ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 6 14

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) zamanla batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) zamanla batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Dalga: 0,5 ila 1,5m batısı gece 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) gece 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m gece 2,0m. Görüş: İyi, sis anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), gece 4 ila 6 (30-50 km/s) Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi,

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), sabah Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi,

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve cok bulutlu,hafif kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,2 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir