Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
10PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Batı Akdeniz ile Kocaeli, Sakarya, İstanbul'un doğu kesimleri Denizli, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar çevreleri ve Kütahya'nın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, Isparta ve Burdur'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece saatlerinde hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI: Bugün (Cumartesi) sabah saatlerinde Trakya, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul'un doğusu, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin aralıklı hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin güneydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı yer yer çok bulutlu 13

BURSA Parçalı yer yer çok bulutlu 11

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu kesimi hafif yağmurlu 12

KIRKLARELİ Parçalı yer yer çok bulutlu 10

EGE 

Parçalı yer yer çok bulutlu, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar ve Manisa çevreleri ile Kütahya'nın güney kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar'ın yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 7

DENİZLİ Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 11

İZMİR Çok bulutlu 13

MANİSA Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 12

AKDENİZ 

Batısı ile zamanla orta kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinin yağışlı,diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Antalya çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, sabah saatlerinde Isparta ve Burdur'un yükseklerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 19

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

HATAY Parçalı ve az bulutlu 16

MERSİN Parçalı zamanla çok bulutlu 19

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla güney ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 8

ÇANKIRI Parçalı bulutlu 5

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 7

KAYSERİ Az bulutlu 10

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı olmak üzere hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu 7

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere hafif yağmurlu 9

KARABÜK Parçalı yer yer çok bulutlu 6

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere hafif yağmurlu 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı bulutlu 5

ORDU Parçalı yer yer çok bulutlu 13

SAMSUN Parçalı yer yer çok bulutlu 12

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu 13

DOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -1

KARS Parçalı bulutlu -3

MALATYA Az bulutlu ve açık 9

ŞIRNAK Az bulutlu ve açık 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 13

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 11

SİİRT Az bulutlu ve açık 12

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 14

DENİZLERDE HAVA

Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah hafif yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s) öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta..

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, güneyi sabah sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), açıkları 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, orta ve kuzeyi 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısı 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir