Bugün Hava Nasıl Olacak?

4PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda, gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde artacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege Kıyıları'nda yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege Kıyıları'nda yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı bulutlu 23

İSTANBUL Parçalı bulutlu 20

KIRKLARELİ Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 20

TEKİRDAĞ Parçalı yer yer çok bulutlu 22

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 17

İZMİR Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 20

KÜTAHYA Parçalı bulutlu 17

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 21

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 25

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 22

HATAY Az bulutlu 22

MERSİN Az bulutlu ve açık 25

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda, gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık 17

ÇANKIRI Az bulutlu ve açık 15

KAYSERİ Az bulutlu ve açık 17

SİVAS Az bulutlu ve açık 15

BATI KARADENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Az bulutlu 18

DÜZCE Az bulutlu 22

KARABÜK Az bulutlu 23

ZONGULDAK Az bulutlu 21

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AMASYA Az bulutlu ve açık 20

SAMSUN Az bulutlu ve açık 25

TOKAT Az bulutlu ve açık 20

TRABZON Az bulutlu ve açık 23

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM  Az bulutlu ve açık 11

KARS Az bulutlu ve açık 12

MALATYA Az bulutlu ve açık 16

MUŞ Az bulutlu ve açık 13

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 19

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 19

SİİRT  Az bulutlu ve açık 17

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 21

DENİZLERDE HAVA

İlk saatlerde Kuzey Ege'de fırtına, Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) batısı 5 ila 7(40-60 km/s), Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m Batı Karadeniz'in batısı sabah 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), ilk saatlerde 5 ila 7 (40 ila 60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m ilk saatlerde 2,0-3,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege kıyıları sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan ilk saatlerde 6 ila 8 (50-70 km/s), güneyi güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam tamamı 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ilk saatlerde kuzeyi 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, akşam 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir