Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

9PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Osmaniye, Adana'nın doğusu, Hatay kıyıları ile gece saatlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların sabah saatlerinde Giresun ve Trabzon; öğle saatlerinden itibaren gece saatlerine kadar Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 1 la 3 derece azalacağı, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey yönlerden, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Orta ve Doğu Karadeniz ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Giresun ve Trabzon; öğle saatlerinden itibaren gece saatlerine kadar Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu, öğleden sonra Trakya ile gece saatlerinde Sakarya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve az bulutlu 29

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 26

KIRKLARELİ Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

YALOVA Parçalı ve az bulutlu 25

EGE

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 24

AYDIN Az bulutlu ve açık 35

DENİZLİ Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 30

İZMİR Az bulutlu ve açık 30

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu,Adana'nın doğusu ve Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı bulutlu, doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

ANTALYA Az bulutlu ve açık 35

BURDUR Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu 28

HATAY Parçalı bulutlu, kıyı kesimi kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Ankara'nın kuzeyi, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas ve Kayseri çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzeyi kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ÇANKIRI Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu 24

SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri ile gece saatlerinde batı kıyılarının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

DÜZCE Parçalı bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 26

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

ZONGULDAK Parçalı bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 23

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Giresun ve Trabzon, öğle saatlerinden itibaren Rize ve Artvin'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

GÜMÜŞHANE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

TRABZON Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24

DOĞU ANADOLU

Parçalı kuzey kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi ile Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BİTLİS Parçalı bulutlu 29

ERZURUM  Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

KARS Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

MALATYA Parçalı bulutlu 30

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 37

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu 34

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 36

SİİRT Az bulutlu ve açık 36

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, orta ve doğusu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan Batı Karadeniz'de 3 ila 5 (20-40 km/s), Orta Karadeniz'de 5 ila 7 (40-60 km/s), Doğu Karadeniz'de 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, orta ve doğusunda 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgâr: Batı ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu, kuzeyi parçalı bulutlu Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de 4 ila 6 (30-50 km/s),kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, İskenderun Körfezi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m,Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir