Bugün Hava Nasıl Olacak?

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra Erzurum, Ardahan, Bingöl, Muş, Kars ve Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğleden sonra Erzurum, Ardahan, Bingöl, Muş, Kars ve Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 23

EDİRNE Az bulutlu 25

İSTANBUL  Az bulutlu ve açık 23

TEKİRDAĞ Az bulutlu 22

EGE

Parçalı, güney ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin güney kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

DENİZLİ Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

İZMİR Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

MUĞLA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin, öğleden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ISPARTA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

MERSİN Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Nevşehir, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 22

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 20

KARAMAN Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 20

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 20

KARABÜK  Parçalı ve az bulutlu 23

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 20

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 18

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17

SAMSUN Parçalı bulutlu 18

TOKAT Parçalı bulutlu 21

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra doğu ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Erzurum, Ardahan, Bingöl, Muş ve Kars çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 14

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 23

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege açıklarında ilk saatlerde fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s),öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Güney Ege'nin güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s), batısı ilk saatlerde 6 ila 8(50-70km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, açıkları 4,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir