Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Anasayfa > Gündem

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin doğusu ile zamanla kuzeybatısının parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul çevreleri; gece saatlerinde Marmara bölge geneli ile Kütahya'nın kuzey çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların bu gece saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ'ın iç kesimleri, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bursa, Yalova ve Balıkesir'in kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu gece saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ'ın iç kesimleri, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bursa, Yalova ve Balıkesir'in kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul'un batı çevreleri ile zamanla bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ'ın iç kesimleri, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bursa, Yalova ve Balıkesir'in kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BURSA Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 31

EDİRNE Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 31

İSTANBUL Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26

KIRKLARELİ Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 31

EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Kütahya'nın kuzey çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26

İZMİR Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu 32

MANİSA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 35

MUĞLA Az bulutlu ve açık 32

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 32

ANTALYA Az bulutlu ve açık 28

HATAY Az bulutlu ve açık 30

MERSİN Az bulutlu ve açık 27

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, zamanla kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 25

ÇANKIRI Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 25

ESKİŞEHİR Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 28

KONYA Az bulutlu 25

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 26

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 29

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 24

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve az bulutlu 25

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 18

TOKAT Parçalı ve az bulutlu 24

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 16

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, doğusunun parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneydoğu kesimlerinde güneybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve az bulutlu 21

ERZURUM  Parçalı bulutlu 15

KARS Parçalı yer yer çok bulutlu 14

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 22

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 25

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 26

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 29

SİİRT  Parçalı bulutlu 24

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), doğusu 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), akşam 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu, kuzeyi parçalı bulutlu akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), akşam kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/turkiye....
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?