Bugün Hava Nasıl Olacak?

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde aralıklı yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. 

Yağışların yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Akşam saatlerine kadar Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının; ülkemizin güney, iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalarak, mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, ülkemizin güneydoğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ZİRAİ DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde; İç Ege, İç Anadolu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Marmara’nın güneydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif, bu bölgelerin yükseklerinde (1000 metre ve üzeri) orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı zirai faaliyetlerde bulunan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda sabah ve gece saatlerinde hafif don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 16

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Anadolu Yakası yağmurlu 13

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 15

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 7

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 14

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 14

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu 13

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; batı kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40- 60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri yağmurlu, sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 21

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 11

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, sabah saatlerinde aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 9

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde iç kesimleri karla karışık yağmurlu 11

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 7

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

ERZİNCAN Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 5

ERZURUM  Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 4

KARS Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 2

MALATYA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 11

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 16

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 16

SİİRT  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 15

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de kuvvetli fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s), Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ilk saatlerde yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), akşam saatlerinden sonra güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerine kadar güneyinde 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (60-90km/s), öğle saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-75km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, Batı Akdeniz'de orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), öğle saatlerinde 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir