Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
9PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların gece saatlerinde Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey ve batı kesimlerde kuzey ve batı, güney, iç ve doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Güney Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in doğu kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-60 km/saat), Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR VE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; gece saatlerinde Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzeyi, Güney Ege kıyıları, Batı Karadeniz'in doğu kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-60 km/saat), Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: gece saatlerinde Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar çevrelerinde hafif kuvvette zirai don olayı beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Balıkesir çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde güneydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Bilecik çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat), gece saatlerinde Çanakkale çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor. 

BURSA Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 9

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 12

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 10

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve iç kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak kıyılarda yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat), gece saatlerinde kuzey kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor. 9

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde güney ve doğu ilçeleri ile gece saatlerinde il geneli sağanak yağışlı 12

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 12

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13

AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 18

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

İÇ ANADOLU 

Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusu ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, zamanla kuzeybatı kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde bölgenin doğusunda güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 9

ÇANKIRI Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu yer yer kar yağışlı 12

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. 8

KONYA Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde kuzey kesimleri karla karışık yağmurlu 13

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kıyılarında batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinde kar yağışlı 7

DÜZCE Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu 8

KASTAMONU Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı 8

ZONGULDAK Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyı kesimleri, Amasya ve Tokat çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah ve öğle saatlerinde Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 15

SAMSUN Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

TOKAT Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

TRABZON Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güneydoğu kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde batı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 16

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 13

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 16

VAN Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 14

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, Siirt çevreleri ile zamanla bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 19

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 18

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 22

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtına, Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısında ilk saatlerde batıdan 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, zamanla doğusunda 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak sağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat), öğle saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60km/s), akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), kuzeyinde 5 ila 7 (40-60 km/s), akşam saatlerinde sonra tamamında 6 ila 8 (50-75km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, zamanla tamamında 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s), akşam saatlerinden sonra doğusunda kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s), öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde,Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m,Görüş Mesafesi: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir