Bugün Hava Nasıl Olacak?

-
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz ile Afyonkarahisar, Denizli, Muğla, Çorum, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, Muğla ve Antalya kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. 

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu gölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, iç ve doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı ile Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, İstanbul çevreleri ile bölgenin doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kuzeydoğu (poyraz) yönlerden, bölgenin güneybatısında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı yer yer çok bulutlu 9

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 9

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu 8

KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 8

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Afyonkarahisar, Denizli ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat), esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 12

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 12

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısı ile gece saatlerinde Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak Antalya çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinden itibaren Göller Yöresi'nde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 22

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

HATAY Parçalı, zamanla çok bulutlu gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 20

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 22

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Konya çevreleri ile zamanla bölgenin batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur, gece saatlerinde karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 11

ESKİŞEHİR Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

KONYA Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur, gece saatlerinde karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 10

NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu 10

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinin yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimleri yağmur, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimleri yağmur, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı kesimleri yağmur, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 12

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 7

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 9

DOĞU ANADOLU

Parçalı, bölgenin batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu 11

ERZURUM  Parçalı bulutlu 5

KARS Parçalı bulutlu 4

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, bölgenin batısının yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı yer yer çok bulutlu 14

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 19

SİİRT  Parçalı ve az bulutlu 14

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege'de fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s), akşam saatlerine kadar Kuzey Ege'de 6 ila 8 ( kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu:Parçalı bulutlu ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir